Akademia sportu

W dniach 10.-12.06.2011 uczniowie naszej szkoły odbyli szkolenie wolontariuszy w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, sędziowania, prowadzenia biur zawodówsportowych oraz ratownictwa wodnego. Kajetan Kołtan, Patryk Ciszewski i  Monika Dudzińska rozpoczęli kurs animatorów sportu a Daniel Zaremba kurs ratownictwa wodnego.

Wiosną br. Klub Uczelniany Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu ogłosił nabór wolontariuszy chętnych do współpracy i pomocy w organizowaniu projektu „Akademia Zdobywców Sukcesu” o wartości ponad 350.000 zł, finansowanego ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich”. Dla szkół, z których wywodzą się wolontariusze, zakupiony zostanie sprzęt sportowy o wartości blisko 5000 zł dla każdej.
W ramach tego projektu powołano Centrum Wolontariatu Sportowego. W dniach 10 – 12 czerwca ponad 60 osób ze szkół ponadgimnazjalnych z Drawska, Czaplinka, Szczecinka, Złotowa, Jastrowia, Wałcza i wałeckiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej wzięło udział nie tylko udział w szkoleniu, lecz także mogło skorzystać z bazy sportowej ośrodka, pływalni i spotkać się ze przebywającymi na Bukowinie sportowcami. Przez kolejne dni uczestnicy brali udział w wykładach na temat piłki siatkowej i nożnej oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się również tajnik sędziowania, a nowo nabyte umiejętności wypróbowywali na zajęciach praktycznych. Ponadto część uczestników przygotowywała się do egzaminu na młodszego ratownika. Każdy uczestnik projektu otrzymał strój, w którym będzie reprezentował Klub Uczelniany PWSZ w Wałczu jako animator sportu.
Przeszkolona młodzież będzie w ramach projektu obsługiwać Ligę Światową w siatkówce, a także pomagać w organizacji imprez sportowych na szczeblu lokalnym.
Już niedługo grupa wolontariuszy obsługiwać będzie mecze reprezentacji Polski w siatkówce: z Portoryko w Płocku oraz w Katowicach z zespołem Brazylii, jak też finały LŚ w Gdańsku.
Ponadto wolontariusze z Centrum Wolontariatu Sportowego KU PWSZ w Wałczu zaproszeni zostali przez Ministerstwo Sportu i Turystyki do prezentacji dorobku Centrum podczas Międzynarodowego Tygodnia Wolontariatu, który odbędzie się w połowie września br.
PS

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

spotkanie z higienistką

Cewa nerwowa

W ramach działań profilaktycznych w klasach pierwszych i drugich odbyło się spotkanie z higienistką na temat: „Wady cewy nerwowej”. Uczniowie zdobyli wiele

hydronarracje 2a1

Hydronarracje

Od 27.05 do 8.06 2021 roku, w ramach lekcji geografii, klasy II uczestniczyły w zajęciach – „Hydronarracje” – organizowanych przez Wałeckie Centrum Kultury. W dobie światowego kryzysu wodnego temat wystawy okazał się

informacja ZS nr 1

Rekrutacja – ważne informacje

Rekrutacja odbywa się elektronicznie. Pamiętaj, że po wypełnieniu wniosku w systemie elektronicznym Nabór, należy go zapisać. W tym momencie zostanie utworzone konto

Skip to content