DSD wycieczka do Berlina– najlepsza nauka języka obcego w praktyce.

W dniu 16 kwietnia grupa uczniów, która intensywnie poszerza wiedzę z języka niemieckiego w naszej szkole, wyjechała do Berlina. Jak się okazało zwiedzanie zabytków, poznawanie sztuki w muzeum i galerii obrazów to doskonała okazja do ćwiczenia języka niemieckiego w praktyce. Samodzielny zakup biletów na metro w automacie, przejazd metrem na Alexanderplatz czy zamawienie posiłku, wymagały również umiejętności językowych.

W muzeum Pergamonu uczniowie z kl. I i II DSD uczestniczyli w zwiedzaniu z przewodnikiem w języku niemieckim, który w bardzo prosty i ciekawy sposób wprowadził młodzież w antyczny świat.
Galerię obrazów młodzież zwiedzała z przewodnikiem elektronicznym w wersji niemieckiej, dzięki któremu można było zrozumieć interpretację znanych dzieł malarstwa niemieckiego, holenderskiego, włoskiego.
Szyldy sklepowe, nazwy ulic i placów, historia Muru Berlińskiego i wszystkie w drodze zdobyte informacje stanowiły dla uczących się języka niemieckiego doskonałą motywację do dalszej nauki.

 

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content