Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych.

Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce na Skwerze Kaszewskiego, pani Karolina, która straciła wzrok w wieku 4 lat w wyniku wypadku samochodowego, uczyła nas pisać nasze imiona alfabetem Braille’a. Następnie pokazała wiele praktycznych urządzeń, które są bardzo pomocne w codziennym życiu osób niewidomych, np. tester kolorów (informujący o kolorze tkaniny), termometr, wskaźnik ilości cieczy w pojemniku czy czytnik tekstu. Julia Kałamaja zagrała w warcaby dla niewidomych. Z kolei Monika Wysakowska pomagała w malowaniu ławki.

Na koniec bawiliśmy się kolorową chustą animacyjną. Zajęcia były bardzo interesujące  i wiele nas nauczyły, uwrażliwiając na potrzeby niewidomych.

W warsztatach uczestniczyły: Julia Kałamaja, Katarzyna Tyloch, Maja Rużanowska, Monika Wysakowska i Klaudia Galant pod opieką pani Agnieszki Starczyńskiej.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

pożegnanie maturzystów 2022

Pożegnanie klas trzecich

29 kwietnia 2022 r. abiturienci z kolejnego rocznika odebrali świadectwa i opuścili mury naszej szkoły.  Żegnamy Was i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń

Skip to content