Dzień Patrona Szkoły

       Obchody Dnia Patrona Szkoły zaplanowano na 28 kwietnia. W programie tego szkolnego święta znalazły się różnorodne konkursy przedmiotowe, recytatorskie i plastyczne oraz konkurencje sportowe.  Jedną z pierwszych konkurencji była rywalizacja pomiędzy klasami w konkursie na plakat-portret swojej klasy pt: „Portret własny we wnętrzu”. Werdykt jury przyznał pierwsze miejsce klasie I b.

      Odbyły się również różne konkursy: szachowy (zwycięzcą został Damian Barczak), językowy w kategorii język angielski (zwyciężyła Weronika Tunkiewicz z klasy IIIa) oraz inne konkursy przedmiotowe: geograficzny, chemiczny, historyczny, wiedzy mitologicznej.

        Równolegle odbywała się Familiada w języku angielskim, przygotowana przez nauczycieli anglistów i uczniów. W szranki stanęły cztery drużyny klasowe, wygrała klasa IIc.

      Uczniowie wzięli również udział w konkursie recytatorskim w języku angielskim; pierwsze miejsce zajęła Sylwia Wilk z klasy IIc, drugie Dominika Oracz z klasy IIa.

       Tego dnia odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wałeckiego na Ergometrze Wioślarskim. A wielu uczniów rywalizowało w zawodach „Sport na wesoło” przeprowadzonych przez mgr Iwonę Kiesz. Klasa Ib i II b uzyskały taką samą liczbę punktów. Rywalizację rozstrzygnęły rzuty karne wykonane przez wychowawczynie obu klas (mgr M.Barwińską i mgr J.Kiedrowską). Pani M.Barwińska okazała się lepszym strzelcem, dzięki niej wygrała klasa Ib.

      Na zakończenie przeprowadzono konkurencję przeciągania liny: klasy pierwsze przeciw klasom drugim. Klasy pierwsze zwyciężyły.

      Ostatnią konkurencją był quiz o tematyce sportowej – wygrała go klasa IIb.

      Dzień Patrona Szkoły umilił kiermasz ciast domowych przygotowanych przez uczennice klasy IIb. Ciasta były pyszne.  Zapraszamy po przepisy.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Szkolny Konkurs Kaligraficzny - I etap

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania przeżywa dziś rozkwit. Ceni się obecnie umiejętność odręcznego ozdobnego pisania tekstów, np. zaproszeń czy życzeń. Sztuka ta

Wigilia klasowa IB

Wigilia klasowa IB

Czwartek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie  rozpoczął Pan Dyrektor z Panią Dyrektor, składając nam

Podsumowanie akcji "Szkoły pełne talentów"

Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów”

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów”, której organizatorem była sieć sklepów „Lidl”.   Miło nam ogłosić, że  zebraliśmy

Skip to content