Dzień Patrona Szkoły

       Obchody Dnia Patrona Szkoły zaplanowano na 28 kwietnia. W programie tego szkolnego święta znalazły się różnorodne konkursy przedmiotowe, recytatorskie i plastyczne oraz konkurencje sportowe.  Jedną z pierwszych konkurencji była rywalizacja pomiędzy klasami w konkursie na plakat-portret swojej klasy pt: „Portret własny we wnętrzu”. Werdykt jury przyznał pierwsze miejsce klasie I b.

      Odbyły się również różne konkursy: szachowy (zwycięzcą został Damian Barczak), językowy w kategorii język angielski (zwyciężyła Weronika Tunkiewicz z klasy IIIa) oraz inne konkursy przedmiotowe: geograficzny, chemiczny, historyczny, wiedzy mitologicznej.

        Równolegle odbywała się Familiada w języku angielskim, przygotowana przez nauczycieli anglistów i uczniów. W szranki stanęły cztery drużyny klasowe, wygrała klasa IIc.

      Uczniowie wzięli również udział w konkursie recytatorskim w języku angielskim; pierwsze miejsce zajęła Sylwia Wilk z klasy IIc, drugie Dominika Oracz z klasy IIa.

       Tego dnia odbyły się również Otwarte Mistrzostwa Powiatu Wałeckiego na Ergometrze Wioślarskim. A wielu uczniów rywalizowało w zawodach „Sport na wesoło” przeprowadzonych przez mgr Iwonę Kiesz. Klasa Ib i II b uzyskały taką samą liczbę punktów. Rywalizację rozstrzygnęły rzuty karne wykonane przez wychowawczynie obu klas (mgr M.Barwińską i mgr J.Kiedrowską). Pani M.Barwińska okazała się lepszym strzelcem, dzięki niej wygrała klasa Ib.

      Na zakończenie przeprowadzono konkurencję przeciągania liny: klasy pierwsze przeciw klasom drugim. Klasy pierwsze zwyciężyły.

      Ostatnią konkurencją był quiz o tematyce sportowej – wygrała go klasa IIb.

      Dzień Patrona Szkoły umilił kiermasz ciast domowych przygotowanych przez uczennice klasy IIb. Ciasta były pyszne.  Zapraszamy po przepisy.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content