Gwiazdy Europy w Brukseli

Finał w Warszawie, 2 miejsce w Polsce i wyjazd do Brukseli wywalczył zespół uczniowski z I LO w Zespole Szkół nr Wałczu w III Edycji Konkursu o nazwie „Przybij piątkę” zorganizowanym przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i pod patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji Narodowej.  Bruksela w dniach 13-15 stycznia gościła finalistów konkursu.

 

 

Gwiazdy Europy, czyli gwiazdorski zespół uczennic z Zespołu Szkół nr 1 w Wałczu: Zuzanna Bręk, Agnieszka Gross, Joanna Hertel pod opieką nauczyciela geografii mgr Urszuli Wójcik, w dniach 13-15 stycznia bieżącego roku, uczestniczył w wyjeździe do Brukseli w ramach nagrody w ogólnopolskim konkursie „Przybij Piątkę”. Finalistki miały niecodzienną okazję poznać miasto polityki na światowym poziomie i europejską stolicę z charakterem,  Brukselę. Wycieczka rozpoczęła się w Warszawie spotkaniem z organizatorką całego przedsięwzięcia panią, Agnieszką Średniawą. Z lotniska Okęcie zwycięscy uczestnicy konkursu polecieli belgijskimi liniami lotniczymi do Brukseli. Tym samym samolotem, w podróż do europejskiej stolicy, udał się także polski eurodeputowany, pan Michał Kamiński. W Brukseli zakwaterowano gości w hotelu Ibis w samym centrum miasta. 14 stycznia uczestnicy wycieczki zwiedzili Parlament Europejski, gdzie oczekiwała ich pani Dagmara Stoerring, odpowiedzialna za Dział Wizyt i Seminariów PE. Wolny czas przeznaczony był na zwiedzanie Brukseli począwszy od ronda Schumana,  Atomium, spacer po parku japońskim Tour Japonaise, wizyta w Palas Royal, Sablou Grand Place, Muzeum Wojskowe, zwiedzanie kościółów św. Michała patrona Brukseli, a także kościoła Matki Bożej, jedynego polskiego kościoła działającego w stolicy. W drugim dniu pobytu uczestniczki zostały zaproszone na spotkanie w gmachu Komisji Europejskiej z Michałem Rynkiewiczem, dyrektorem do spraw Nauki i Edukacji w Komisji Europejskiej. Konferencje, spotkania oraz zwiedzanie Brukseli wypełniły czas pobytu w tej pięknej i bogatej architektonicznie stolicy europejskiej. Duch polityki obecny w budynkach parlamentarnych unosił się również na pokładzie samolotu. W czasie lotu powrotnego uczestniczki wyjazdu miały przyjemność spotkać dużą grupę polskich europarlamentarzystów między innymi pana Janusza Lewandowskiego oraz pana Jarosława Kalinowskiego. Krótki wyjazd do Brukseli pozostawił wiele wrażeń, był wspaniałą konkursową nagrodą.

 

Opracowanie:

J. Iwaszkiewicz

U. Wójcik

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content