Happening

      Uczniowie naszej szkoły zaangażowani w projekt promocji Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej zorganizowali w dniu 3 czerwca pod kierunkiem nauczycieli koordynatorów mgr J. Iwaszkiewicz i mgr U. Wójcik  uliczny happening. Inicjatywa młodzieży spotkała się z dużym poparciem lokalnych władz. Happening objety został patronatem honorowym Starosty Powiatu i Burmistrza Miasta Wałcz.

      Akcja rozpoczęła się na Placu Wolności, gdzie powitano uczestników, młodzież wałeckich szkół. Przedstawiono cel zgromadzenia. Głos zabrała p. burmistrz Jolanta Wegner, dziękując inicjatorom tego pomysłu. Następnie poczet sztandarowy uroczyście podniósł flagę UE na maszt. Pochód uczestników ruszył w kierunku centrum miasta, zatrzymując się na krótko przy budynku I LO im. Kazimierza Wielkiego, aby odsłonić symboliczny zegar odmierzający dni do objęcia Polskiej Prezydencji w UE. Dalej barwny pochód przemaszerował ulicą Kilińszczaków do placu przy WCK. Tu głos zabrał wicestarosta Jerzy Goszczyński, który wraz z Naczelnikiem Wydziału Edukacji Józefem Kropielnickim wręczył nagrody uczestnikom międzyszkolnego konkursu  na temat Prezydencji Polski w UE. Konkurs odbył się w I LO pod kierunkiem mgr U. Wójcik i mgr J. Łuszczyka. Jednym z ostatnich punktów programu happeningu było wypuszczenie w niebo setek baloników w kolorach flagi polskiej i UE. Na zakończenie imprezy uczennice I LO wystąpiły z koncertem piosenek.

      Celem akcji było upowszechnienie w środowisku lokalnym zdarzenia, jakim jest Polska Prezydencja w UE. Rozpocznie się ona 1 lipca 2011 i trwać bedzie do grudnia 2011. Prezydencja to kierowanie przez 6 miesięcy pracami Rady Unii Europejskiej, która jest jedną z najważniejszych instytucji w UE. Prezydencja ma duży wpływ na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej. To wielki prestiż, ale i odpowiedzialność. Sukces Prezydencji to najlepszy sposób na promocję kraju, walkę ze stereotypami i umocnienie naszego wizerunku w Europie i na świecie. Dlatego też młodzież I LO podjęła działania promujące Prezydencję Polski w UE.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content