Kajakarze nad Atlantykiem

Przygotowania polskich kajakarzy do nowego sezonu 2016 trwają już od lutego. Rozpoczęły się od  zgrupowania w portugalskim mieście Milfontes nad Oceanem Atlantyckim. W kadrze narodowej juniorów znalazło się 8 zawodników ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu: Bartosz Grabowski, Remigiusz Nowaczyk, Norman Zezula, Aleksandra Cader, Natalia Droździel, Katarzyna Kołodziejczyk, Julia Olszewska, Sandra Ostrowska.

Najliczniejszą grupę z Wałcza stanowią dziewczyny (5 osób), które wspólnie z koleżankami z Poznania i Bydgoszczy, pod kierunkiem trenera szkoły Zbigniewa Kowalczuka przygotowują się do lipcowych Mistrzostw Europy w Bułgarii oraz Mistrzostw Świata juniorów na Białorusi.

 Mocnym punktem reprezentacji w nowym sezonie będzie z pewnością Norman Zezula, który w indywidualnych startach na kanadyjce zadebiutował już w zeszłym roku, na ME i MŚ.

 Bardzo dobrze prezentuje się na wodzie zeszłoroczna finalistka MŚ juniorów z Portugali, trzykrotna medalistka ME z Rumunii, Kasia Kołodziejczyk, która w tym roku wykazuje chęć ścigania się w konkurencjach indywidualnych.

 Po zakończeniu zgrupowania zawodników czeka szereg startów kontrolnych w kraju, z czego najważniejsze to Ogólnopolskie Regaty Eliminacyjne juniorów w Bydgoszczy (czerwiec), które wyłonią ostateczne składy na centralne imprezy międzynarodowe. Zawodnicy wezmą również udział w międzynarodowych zawodach kontrolnych we Włoszech i Słowacji.

 W czasie zgrupowania w Milfontes warunki pogodowe były sprzyjające. Bezpośrednia bliskość Oceanu Atlantyckiego (300m od pomostów, ujście Rzeki Mira), powoduje pewne trudności z zejściem kajakami na wodę, szczególnie w dniach bardziej wiecznych, ale po przepłynięciu kilkuset metrów w górę rzeki warunki treningowe są już wyśmienite. W trakcie zgrupowania zawodnicy pokonają na kajaku ponad 300 km, będą również ćwiczyć na siłowni i sali gimnastycznej oraz realizować treningi biegowe w terenie.

 

W Portugalii (Aguieira) na zgrupowaniach seniorskich uczestniczą również inni zawodnicy SMS Wałcz, wielokrotni medaliści ME i MŚ juniorów z 2014r. oraz 2015r. (Justyna Iskrzycka, Paulina Paszek, Julia Lis, Marcel Hołdak), którzy mają szanse wystartować w tegorocznych Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy seniorów oraz w ME i MŚ U-23. To jednocześnie ich ostatni rok pobytu w Wałczu, przed nimi egzaminy maturalne i wybór kierunków studiów pozwalających na dalsze kontynuowanie bardzo dobrze rozpoczętej kariery sportowej.

 

 

Opr.

Z.K.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content