informacja szkoły

Kajakarze SMS Wałcz w Brandenburgii (19. Grosse Brandenburger Kanuregatte – 29.04. -02.05.10r.)

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w zawodach kajakowych w Niemczech – Brandenburg, które odbyły się w dniach 29.04. – 02.05. 2010r.

W regatach uczestniczyło 12 najlepszych sportowców wałeckiej szkoły, pod opieką trenera SMS – Zbigniewa Kowalczuka. Niektórzy z nich ubiegają się w tym sezonie o start w Mistrzostwach Europy Juniorów w Moskwie. Imponująca liczba zawodników z Niemiec, reprezentujących między innymi szkoły sportowe Niemiec oraz reprezentacje polskich województw, dały szansę do ostrej rywalizacji. W niektórych konkurencjach zawodnicy szkoły stanowili klasę sami dla siebie, zdobywając wszystkie medale na podium. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem imprezy stał się Vincent Słomiński, który zwyciężył w 3 indywidualnych konkurencjach, zdobywając tytuły mistrza Brandenburgii, oraz wywalczył złoty i srebrny medal w osadach.

Na wyróżnienie zasłużyli również Dariusz Sobczak, Patryk Sokół, Marcin Żołna, wielokrotni medaliści zawodów. Łączny bilans medalowy to 7 złotych, 8 srebrnych oraz 5 brązowych krążków zdobytych przez reprezentantów SMS Wałcz. Regaty kajakowe odbywające się w Brandenburgu, stały się od paru lat stałym wydarzeniem sportowym rozpoczęcia sezonu kajakowego, ale również promocją regionów przygranicznych Polski i Niemiec. Poza wymienionymi zawodnikami w regatach uczestniczyli również: Aleksandra Słomińska, Justyna Sokół, Justyna Bogus, Klaudia Szewczyk, Norbert Kuczyński, Michał Łubniewski, Bartosz Jonkisz, Grzegorz Bierzał.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content