Komu Nobla z literatury

Szkolny konkurs pod hasłem Komu Nobla z literatury rozstrzygnięty. W głosowaniu padły 4 trafienia na nazwisko laureata nagrody. Czworo uczestników plebiscytu wskazało nazwisko Swietłany Aleksijewicz, której w dniu 8 października 2015 Akademia Szwedzka przyznała tegoroczną nagrodę.

Już po raz trzeci redakcja gazetki szkolnej LUZIK we współpracy z biblioteką szkolną zorganizowała plebiscyt Komu Nobla z literatury . Głosowanie na nazwisko autora – potencjalnego kandydata do Nagrody Nobla – odbywało się w bibliotece szkolnej w dniach 6-8.10.2015 do godz. 12.30. Głosy zostały policzone przez członków redakcji oraz przedstawicieli grupy sympatyków. Na Swietłanę Aliksiejewicz oddało głosy czworo uczestników plebiscytu. Do tej pory w żadnej edycji naszego konkursu nie udało się nikomu odgadnąć nazwiska literata, któremu Komisja Szwedzka przyzna nagrodę. W tym roku po raz pierwszy padły poprawne trafienia i to nczterokrotnie. Dokładnie o godzinie 13.00 połączyliśmy się ze stroną The Official Web of the Nobel Prize, aby zobaczyć bezpośrednią transmisję z ogłoszenia werdyktu Sztokholmskiego Komitetu Noblowskiego w dziedzinie literatury.

NOBEL 2015 otrzymała SWIETŁANA ALEKSIJEWICZ

W szkolnym głosowaniu padły 4 trafienia zgodne z werdyktem Szwedzkiej Komisji.
Oto zwycięzcy szkolnego konkursu:

Adrianna Lerczak

Mikołaj Kus

Sandra Malczyk

Alicja Ziombek

Uczestnicy otrzymują w nagrodę ocenę 5 z języka polskiego za aktywność. Gratulujemy.

Opr.J.I.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content