Konkurs międzynarodowy YPEF – wyniki I etapu

Na posiedzeniu Międzynarodowej Komisji Konkursowej YPEF w Wiedniu został ogłoszony międzynarodowy konkurs dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych „Young People in European Forests”. Jego celem jest promocja różnorodności europejskiej przyrody i zrównoważonego rozwoju w leśnictwie, a przede wszystkim wiedzy o lasach Europy. Tematyka konkursu obejmuje wiedzę z dziedziny przyrody, geografii, ochrony przyrody i nauk leśnych. Termin zgłoszeń upłynął 31 marca 2011 roku.

12 kwietnia 2013 zorganizowano w naszej szkole pierwszy etap konkursu YPEF. Cztery zespoły uczniowskie z naszego LO oraz jeden zespół z gimnazjum z  Chwiramu rywalizowały ze sobą o najwyższy wynik punktowy. Młodzież musiała wykazać się bardzo szczegółową wiedzą na temat fauny i flory 19 krajów Europy, a także wiedzą z zakresu gospodarki leśnej wskazanych państw.

Organizacją przebiegu konkursu w naszej szkole zajęła się p.Urszula Wójcik, nauczyciel geografii i jednocześnie opiekun zespołów uczniowskich I LO.

Wyniki pierwszego etapu konkursu:

Zespół 1 (I LO) w składzie: Justyna Kuziemska, Katarzyna Chomczyk, Kamila Narodowska – 39pkt/50pkt

Zespół 2 (I LO) w składzie: Agnieszka Paszkiewicz, Wojciech Łosiewski, Albert Graczyk – 30pkt/50pkt

Zespół 3 (Chwiram) w składzie: Mikołaj Pietrrzak, Ewa Prenal, Maria Freyer – 29pkt/50pkt

Zespół 4 (I LO) w składzie: Olga Kochaniec, Karolina Zając, Tomasz Majka – 28pkt/50pkt

Zespół 5 (I LO) w składzie: Katarzyna Soroń, Zuzanna Pietrzak, Monika Rogosz – 26pkt/50

Czy któryś z zespołów zakwalifikuje się do dalszego etapu, dowiemy się niebawem.

Pierwsza edycja konkursu w 2013 roku odbędzie się w 12 krajach. Inicjatorami konkursu są polskie Towarzystwo Przyjaciół Lasu oraz PGL Lasy Państwowe. Międzynarodowy finał konkursu odbędzie się jesienią w Polsce, podczas ramach polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content