informacja szkoły

Konkursy – dobrą formą sprawdzenia swojej wiedzy

Pół roku nauki zaowocowało uczestnictwem naszych uczniów w licznych konkursach, organizowanych w naszej szkole.
1. W lutym 2015r. dwie uczennice klasy pierwszej B: Martyna Gałas i Agnieszka Łosiewska napisały ciekawe opowiadanie na konkurs, zorganizowany przez Goethe-Institut w Warszawie pt: ” Opowiedz mi zieloną historię.” Po kilku miesiącach intensywnej nauki języka niemieckiego w naszej szkole, uczennice potrafiły napisać ciekawe opowiadanie w języku niemieckim, wzbogacone ciekawymi zdjęciami swojego autorstwa.
2. 12 marca cztery trzyosobowe drużyny wzięły udział w konkursie, zorganizowanym przez Goethe-Institut i Związek Nauczycieli Języka Niemieckiego z zakresu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych pt: „ Turbolandeskunde.” Cztery drużyny rozwiazywały test , w który były pytania o histarię kulturę i geografię Niemiec. Drużyna w składzie: Martyna Gałas, Agnieszka Kociuba i Agnieszka Łosiewska przeszły do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się w kwietniu.
3. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, już po raz czwarty, wzięli udział w językowym konkursie pt.” Pokaż nam język”. Trzy osoby z grupy DSD: Agnieszka Łosiewska, Martna Gałas i Oliwia Klimenko, zakwalifikowały się do drugiego etapu, który ma się odbyć w Szczecinie w dniu 26.03.2015.
4. Dnia 18 marca cała grupa DSD wyjechała do Szczecina z wizytą w XIII LO.
Dwie uczennice wzięły udział w konkursie – debacie, która była prowadzona przez uczniów z różnych szkół, w tym z XII LO ze Szczecina czy I LO z Koszalina. Nasze reprezentantki Oliwia Klimenko i Agnieszka Łosiewska dyskutowały w języku niemieckim na temat niepłnosprawności. Pozostali uczestnicy przysłuchiwali się debacie i przygotowywali do udziału w przyszłym roku.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content