informacja szkoły

Konkursy w naszej szkole

   Bardzo przyjemnie rozpoczął się ten rok szkolny 2009/2010, bo otrzymaliśmy podziękowanie za uczestnictwo w Ogólnopolskiej Akcji „Góra Grosza”, którą kierowała p. Urszula Wójcik z pomocą p. Mirosławy Barwińskiej. W zbiórce wzięły udział wszystkie zespoły klasowe. Planujemy kontynuowanie tej akcji i w tym roku szkolnym, gdyż młodzież umie i chce pomagać innym.

   Otrzymalismy również dyplom i podziękowanie za udział w kolejnej edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, w której dwójka naszych uczniów Marta Sacha i Jakub Sikora próbowali swoich sił w II etapie powiatowym. Od dwóch lat przygotowaniami tej trudnej olimpiady zajmuje się nauczyciel geografii p. Urszula Wójcik.

   Absolutnym zaskoczeniem było zajęcie I miejsca uczennicy Angeliki Angel w konkursie fotograficznym pt: „Najpiękniejsze Krajobrazy Pomorskie”, organizowanym przez Wyższą Szkołę Inżynierii i Gospodarki w Słupsku. Konkurs ma za zadanie promocję piękna obszarów Polski Północnozachodniej. Wrażliwość, umiejętność obserwacji pozwoliły Angelice Angel zająć I miejsce w woj. zachodniopomorskim, a tym samym otrzymać indeks tej uczelni. W tym samym konkursie Justyna Lepianka otrzymała wyróżnienie. Konkursem opiekowała się p. Urszula Wójcik. Prace Angeliki i Justyny będą ukazywały się w kalendarzach i materiałach promujących nasz region.

   „Przybij Piątkę” – to konkurs ogłoszony przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Tematyką tego konkursu jest piąta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej i dwudziesta rocznica obalenia komunizmu – daty niezwykle ważne dla Polski i Polaków, szczególnie młodego pokolenia. Wystarczył niewielki impuls w formie wyjaśnienia problemu i do 20 października aż dziewięć zespołów trzyosobowych na ręce pani U. Wójcik ałożyło swoje prace. Prace zostały zaakceptowane i wysłane do Warszawy. 25. listopada otrzymaliśmy fantastyczną wiadomość, że jesteśmy jedną z sześciu najlepszych szkół w Polsce. Otrzymaliśmy zaproszenie do Warszawy na galę ogłoszenia wyników końcowych. Dowiedzieliśmy się że na konkurs nadesłano aż 300 prac z całego kraju.

   Nie bez powodu nasz zespół znalazł się wśród najlepszych, bo to właśnie „Gwiazdy Europy”, czyli Joasia Hertel z kl. IIa, Zuzanna Bręk i Agnieszka Gross z kl. IIb są tym zespołem. Czwartego grudnia rozpoczęły wraz z opiekunem p. U. Wójcik podróż do Warszawy, gdzie przyjęto je po europejsku serwując wycieczkę po stolicy, spotkanie w Domu Historii, gdzie obejrzały i possłuchały ciekawej historii naszego narodu w okresie PRL-u. Piątego grudnia odbyła się uroczysta gala.  Najpierw odbyło sie spotkanie z p. Marie – Therese Duffy Haeuster dyrektor PKE w Polsce i wieloma osobami z Ministerstwa Educacji Narodowej i Komitetu Integracji Europejskiej. Następnie ogłoszono wyniki. Nasze uczennice zdobyły II miejsce w Polsce i wygrały wycieczkę do Brukseli. Trzynastego stycznia wraz z opiekunką p. U. Wójcik lecą do Belgii!

   Sukcesów ciąg dalszy. Piątego listopada 2009 odbyła się XXIII Olimpiada Ekonomiczna, na którą przygotowywała młodzież p. U. Wójcik. Do etapu powiatowego przeszli uczniowie Patryk Kosikowski z klasy IIb i Damian Śliwiński z klasy IIIb. Piątego grudnia został przeprowadzony I etap szkolny VIII edycji Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki, do któprego przystąpiło 4 uczniów. Największą licznę punktów uzyskali Ania Tyśnicka z klasy IIc i Jakub Sikora z klasy IIId. Przeszli oni do etapu powiatowego. Pomocą w przygotowaniu do oilimpiadu słyżyli nauczyciele: p. U. Wójcik i ks. Tomasz Kmiecik.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

IB w "Metalowych Inspiracjach"

Metalowe Inspiracje

21 listopada 2022 roku klasa 1B odwiedziła Lokalne Centrum Nauki  „Metalowe Inspiracje”. Podczas warsztatów uczestnicy programowali i  konstruowali roboty w oparciu o

kotylion

Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dyrekcja I LO, poczty sztandarowe oraz uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości na skwerze pod pomnikiem Józefa

Święto Niepodległości 2022

Szkolne obchody Święta Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada uczniowie uczestniczyli w akademii przygotowanej pod kierunkiem p. Joanny Sadlej oraz p. Jolanty Giłki odpowiedzialnej za oprawę muzyczną

Skip to content