Link do przyszłości. Młodzi. Internet.Kariera.

Celem projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” jest wspieranie młodych ludzi z małych miejscowości w planowaniu ich przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.
Nasza szkoła zgłosiła chęć udział w programie w listopadzie 2013. W odpowiedzi na zgłoszenie otrzymaliśmy akceptację udziału i propozycję zorganizowania spotkania z młodym profesjonalistą, który przedstawi możliwości wykorzystania Internetu i technoologii informacyjnych w planowaniu kariery.
20 marca 2014 odbyło się spotkanie z profesjonalistą Krzysztofem Arciszewskim, twórcą animacji, teledysków i filmów reklamowych. W spotkaniu, które miało charakter warsztatów, wzięli udział zainteresowani tematem uczniowie klasy IIIa i IIIb oraz I a. Uczestnicy aktywnie włączyli się w zajęcia, zadawali pytania, wzięli udział w quizie, uruchomili wyobraźnię w zadaniu: „mógłbym być dobrym…”, uświadamiali sobie swoje mocne strony. W podsumowaniu spotkania uczestnicy odpowiedzieli na pytanie, jakie korzyści wynieśli z warsztatów, do czego takie zajęcia mogły zainspirować.
II edycja „Linku do przyszłości” rozpoczęła się 14 października 2013 roku (w dniu inauguracji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery). W ramach projektu planowanych jest 300 spotkań z młodymi profesjonalistami, w których udział weźmie ok. 10 tysięcy uczniów i studentów z całej Polski.
Projekt jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI) ze środków Microsoft, w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
II edycja „Linku do przyszłości” została objęta patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

informacja ZS nr 1

Zakręcona akcja! Zbieramy plastikowe nakrętki

Apelujemy i zachęcamy wszystkich do zbierania nakrętek, które przekażemy potrzebującej Mai Skrzynieckiej, dziewczynce chorej na SMA, która potrzebuje 9 milionów złotych na

Świąteczna Zbiórka Żywności

Świąteczna Zbiórki Żywności

26 listopada nasza szkoła włączyła się do „Świątecznej  Zbiórki Żywności” organizowanej przez Starostwo Powiatowe  w sklepie „Kaufland”. Nasi uczniowie: Marta Juszkiewicz, Monika

Konkurs Mitologiczny

Viktoria w Konkursie Mitologicznym

W tegorocznej edycji konkursu mitologicznego zwyciężczynią została Wiktoria Biała z klasy IIIa1. Imię najlepszej laureatki widocznie niosło wróżbę zwycięstwa. Kto nosi takie

Skip to content