LUZIK na spotkaniu z Anną Dymną

Redakcja gazety szkolnej „Luzik” w dniu 4 października 2015 uczestniczyła w spotkaniu z Anną Dymną podczas otwarcia „Krakowskiego Salonu Poezji” w Pile. Inicjatywa artystki polega na publicznym czytaniu poezji przez aktorów. Podczas wieczoru otwarcia czytane były wiersze ks. Jana Twardowskiego, które zdaniem A. Dymnej „są bardzo uniwersalne i chociaż na pozór mogą wydawać się infantylne, odnoszą się do życia każdego z nas”.

Anna Dymna na otwarcie nowych Salonów Poezji w Polsce, gdzie jest zapraszana jako gość honorowy, wybiera teksty ks.Jana Twardowskiego, gdyż słowa tej poezji przemawiają do wszystkich, wzruszają i zachwycają. Wspólnie z p.Dymną poezję czytała aktorka Katarzyna Węglicka przy oprawie muzycznej Grzegorza Rychlika.

Anna Dymna po zakończeniu części artystycznej odpowiadała na pytania publiczności. Wśród uczestników spotkania, na widowni, siedzieli redaktorzy gazetki „Luzik”, przysłuchując się rozmowie artystki z publicznością. Relację z tego spotkania możecie przeczytać w listopadowym wydaniu gazetki „LUZIK”.

Redakcja „LUZIKA” spotkała się Anną Dymną i otrzymała od artystki fotografię z dedykacją i autografem. Wspólne zdjęcie z aktorką pozostanie pamiątka po tym spotkaniu.

Opr. J.I.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wycieczka do Torunia 2021

Wycieczka do Torunia

W ostatni piątek 17 września uczniowie klas 3 naszej szkoły, pod opieką pań: J. Iwaszkiewicz, A. Kowalewskiej i B. Łosiewskiej,  wyjechali na

śniadanie integracyjne 2021

Śniadanie integracyjne

Śniadanie integracyjne to najprzyjemniejsza długa przerwa w szkole. W piątek 10 września trwała wyjątkowo długo, bo całe 30 minut. Wszyscy korzystali ze

Skip to content