Matura 2013

Uczniowie naszej szkoły zaczęli 7 maja  egzaminy maturalne. W pierwszym dniu matur na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym pisali pracę na temat roli autorytetu w społeczeństwie na podstawie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz o przeszłości w noweli „Gloria victis” Elizy Orzeszkowej i wierszu „Mazowszu” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – takie były tematy do wyboru.

Jeden z dwóch tematów do wyboru dotyczył dyskusji na temat roli autorytetu w społeczeństwie, jaką na kartach powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” toczyli Cezary Baryka i Szymon Gajowiec.

Maturzyści, którzy wybrali drugi z tematów, mieli porównać obrazy przeszłości i sposób mówienia o niej w noweli Elizy Orzeszkowej „Gloria victis” i w wierszu „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu popularnonaukowego autorstwa Tomasza Rożka pt.: „44 zera” o wszechświecie.

Pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języków obcych na poziomie podstawowym zostały już napisane. Trwają egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Maturzystom życzymy powodzenia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content