Matura 2013

Uczniowie naszej szkoły zaczęli 7 maja  egzaminy maturalne. W pierwszym dniu matur na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym pisali pracę na temat roli autorytetu w społeczeństwie na podstawie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz o przeszłości w noweli „Gloria victis” Elizy Orzeszkowej i wierszu „Mazowszu” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – takie były tematy do wyboru.

Jeden z dwóch tematów do wyboru dotyczył dyskusji na temat roli autorytetu w społeczeństwie, jaką na kartach powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” toczyli Cezary Baryka i Szymon Gajowiec.

Maturzyści, którzy wybrali drugi z tematów, mieli porównać obrazy przeszłości i sposób mówienia o niej w noweli Elizy Orzeszkowej „Gloria victis” i w wierszu „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu popularnonaukowego autorstwa Tomasza Rożka pt.: „44 zera” o wszechświecie.

Pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języków obcych na poziomie podstawowym zostały już napisane. Trwają egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Maturzystom życzymy powodzenia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Szkolny Konkurs Kaligraficzny - I etap

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania przeżywa dziś rozkwit. Ceni się obecnie umiejętność odręcznego ozdobnego pisania tekstów, np. zaproszeń czy życzeń. Sztuka ta

Wigilia klasowa IB

Wigilia klasowa IB

Czwartek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie  rozpoczął Pan Dyrektor z Panią Dyrektor, składając nam

Podsumowanie akcji "Szkoły pełne talentów"

Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów”

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów”, której organizatorem była sieć sklepów „Lidl”.   Miło nam ogłosić, że  zebraliśmy

Skip to content