Matura 2013

Uczniowie naszej szkoły zaczęli 7 maja  egzaminy maturalne. W pierwszym dniu matur na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym pisali pracę na temat roli autorytetu w społeczeństwie na podstawie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz o przeszłości w noweli „Gloria victis” Elizy Orzeszkowej i wierszu „Mazowszu” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – takie były tematy do wyboru.

Jeden z dwóch tematów do wyboru dotyczył dyskusji na temat roli autorytetu w społeczeństwie, jaką na kartach powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” toczyli Cezary Baryka i Szymon Gajowiec.

Maturzyści, którzy wybrali drugi z tematów, mieli porównać obrazy przeszłości i sposób mówienia o niej w noweli Elizy Orzeszkowej „Gloria victis” i w wierszu „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu popularnonaukowego autorstwa Tomasza Rożka pt.: „44 zera” o wszechświecie.

Pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języków obcych na poziomie podstawowym zostały już napisane. Trwają egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Maturzystom życzymy powodzenia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

informacja ZS nr 1

Wyniki rekrutacji do klas pierwszych

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych Listy kandydatów zakwalifikowanych Listy kandydatów niezakwalifikowanych

informacja ZS nr 1

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Nie ma chyba nikogo, kto nie cieszyłby się z wakacji… 25 czerwca 2021 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Rozpoczęły się upragnione

Ostatnie dni w szkole…

W ostatnie dni tego roku szkolnego zawsze jest “luźniej”, co nie oznacza, że musi być nudno.  Klasa 2AB z paniami: Moniką Kulikowską i Agnieszką Starczyńską spędziła ten dzień na wesoło, grając w różne

Skip to content