Matura 2013

Uczniowie naszej szkoły zaczęli 7 maja  egzaminy maturalne. W pierwszym dniu matur na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym pisali pracę na temat roli autorytetu w społeczeństwie na podstawie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego oraz o przeszłości w noweli „Gloria victis” Elizy Orzeszkowej i wierszu „Mazowszu” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – takie były tematy do wyboru.

Jeden z dwóch tematów do wyboru dotyczył dyskusji na temat roli autorytetu w społeczeństwie, jaką na kartach powieści Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie” toczyli Cezary Baryka i Szymon Gajowiec.

Maturzyści, którzy wybrali drugi z tematów, mieli porównać obrazy przeszłości i sposób mówienia o niej w noweli Elizy Orzeszkowej „Gloria victis” i w wierszu „Mazowsze” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Rozwiązujący test na poziomie podstawowym musieli także m.in. odpowiedzieć na pytania do zamieszczonego w arkuszu tekstu popularnonaukowego autorstwa Tomasza Rożka pt.: „44 zera” o wszechświecie.

Pisemne egzaminy z języka polskiego, matematyki i języków obcych na poziomie podstawowym zostały już napisane. Trwają egzaminy ustne z języka polskiego i języków obcych.

Maturzystom życzymy powodzenia

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wymiana młodzieży w Bad Essen

Wymiana młodzieży w Bad Essen

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli 28 listopada 2022 program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Dziś zostali bardzo serdecznie powitani 

III Szkolny Konkurs Mitologiczny

III Szkolny Konkurs Mitologiczny

Konkurs Mitologiczny cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. W tym roku przystąpiło do niego 25 uczestników, co ciekawe, tylko dwie uczennice

IB w "Metalowych Inspiracjach"

Metalowe Inspiracje

21 listopada 2022 roku klasa 1B odwiedziła Lokalne Centrum Nauki  „Metalowe Inspiracje”. Podczas warsztatów uczestnicy programowali i  konstruowali roboty w oparciu o

Skip to content