Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

Medalowy dorobek wałeckich kajakarzy w Słowacji.

Bardzo mocna dziewięcioosobowa grupa kajakarzy wałeckiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego reprezentująca Polskę w regatach międzynarodowych w Piestanach – Słowacja, wróciła z bogatym dorobkiem medalowym.

Regaty w Piestanach mają już wieloletnią tradycje. W zawodach tych, przed najważniejszymi regatami sezonu – Mistrzostwami Europy i Świata w kajakarstwie ścigają się reprezentacje z różnych krajów w celu określenia najlepszych rozwiązań startowych. Pod opieka trenera wałeckiego SMS Zbigniewa Kowalczuka uczniowie wałeckiego „Kazika” zaprezentowali się wręcz wyśmienicie, gdyż byli indywidualnie lub wspólnie ze swoimi kolegami z reprezentacji na każdej dekoracji medalowej. Wyśmienity duet: Marcel Hołdak i Aleksander Kitewski byli niepokonani w osadzie C-2, Katarzyna Kołodziejczyk w kategorii juniorek młodszych zdobywała złote i srebrne medale indywidualnie w raz ze swoją koleżanką z klasy – Aleksandrą Cader.

Wyśmienicie spisała się tradycyjnie Paulina Paszek, która indywidualnie uległa tylko zeszłorocznej mistrzyni europy i wicemistrzyni świata z Kanady. Świetna postawa Justyny Iskrzyckiej i Juli Lis wybitnie wzbogaciła dorobek medalowy polskiej reprezentacji. Wszystkie wymienione osoby były wielokrotnymi medalistkami regat. Bardzo udanie w regatach zadebiutował Piotr Wilkowski zdobywając brązowy medal w wyścigu indywidualnym. 

Zawody w Piestanach to ostatni etap sprawdzianu przed Mistrzostwami Europy we Francji. Obecnie zawodnicy reprezentacji Polski przenoszą się na wałecką Bukowinę, gdzie będą się przygotowywać do ME, a później do Mistrzostw Świata juniorów w Szeged – Węgry. Jest to szczególnie trudny moment dla zawodników i jednocześnie uczniów waleckiego Kazika, gdyż okres przygotowań przypada na końcówkę roku szkolnego. Należy jednak mieć nadzieję, iż wspólny wysiłek zawodników, nauczycieli i trenerów przyniesie pozytywny efekt.

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Zajęcia w ANS:

Klasa 3b na zajęciach w ANS: gry podstawy lean, nauka organizacji pracy w trakcie produkcji – coś dla przyszłych inżynierów. 😍

Skip to content