Obserwuj nas:

Obserwuj nas

MME i MEJ w Chorwacji

Koniec roku szkolnego 2010/11, to zarazem początek sezonu startowego kajakarzy. W dniach 30.06-03.07. 11r. 7-osobowa grupa uczniów SMS Wałcz, wystartowała w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy i Mistrzostwach Europy Juniorów, w Chorwacji – Zagrzebiu. Najcenniejszy, złoty medal mistrzostw w kategorii młodzieżowca do lat 23, w konkurencji C-4 1000m zdobył tegoroczny maturzysta Vincent Słomiński, który już wcześniej zadebiutował na Pucharze Świata Seniorów w Poznaniu, zdobywając tam w C-1 5.000m brązowy medal. Bardzo dobrze w kategorii juniorów zaprezentowali się nasi kanadyjkarze. Michał Łubniewski dwukrotnie „gościł” na podium mistrzostw. Po raz pierwszy wspólnie ze swoim kolegą ze szkoły, Grzegorzem Szpyndą w konkurencji C-4 1000m zdobył brązowy medal, a w ostatnim dniu mistrzostw Michał zdobył jeszcze w C-2 200m srebrny medal. Dzielnie walczyli pozostali nasi uczniowie. Paula Jurewicz w K-4 500m zajęła V m, a w konkurencji K-2 1000m zajęła IX m. Grzegorz Bierzało „poszlakował” osadę K-4 1000m na miejsce IV, a w konkurencji K-2 500m był V. Ostatnim uczestnikiem mistrzostw z naszej szkoły był Norbert Kuczyński, który w konkurencji K-2 1000m zajął VI m. Od kilku już lat wyśmienicie prezentuje się w mistrzostwach liczna grupa absolwentów, która stanowi trzon Narodowej Reprezentacji. Ponownie jak w zeszłym sezonie, na imprezie tej samej rangi Karolina Naja zdobyła tym razem, indywidualnie w konkurencji K-1 500m II m i K-1 200m III m. W składzie wymienionej na początku złotej osadzie C-4 był Piotr Kuleta.