Nagrody w konkursie recytatorskim

   Piętnastego grudnia br. odbył się w WCK konkurs poezji „Spotkania z literatura świata.” Wzięły w nim udział cztery uczennice z klasy Ic: Marta Gaworek, Karolina Matuszewska, Malwina Kolańczyk i Paulina Jakimiec, które zostały przygotowane przez panią Monikę Kulikowską.

   Uczestnicy mieli przygotować dwa utwory z literatury lub prozy światowej. Założeniem konkursu, który odbywał się juz po raz XXXIII, jest poszerzenie wiadomości  literatury obcej. Przesłuchań dokonano w kameralnym gronie.

   Pierwszą równorzędną nagrodę zdobyła Marta Gaworek, zaś wyróżnienie uzyskała Paulina Jakimiec. Zwycięzczyniom, jak również wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na następny konkurs, który odbędzie sie już w marcu. Chętnych do udziału w kółku poetyckim,a także w konkursach recytatorskich zapraszamy do pani Moniki Kulikowskiej.

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

komu Nobla - głosowanie

Komu Nagroda Nobla z literatury ?

Tydzień Noblowski dobiegł końca, nagrody z medycyny, fizyki, chemii, literatury zostały już przyznane. W naszej szkole 7 października, zanim Komisja Szwedzka ogłosiła

Dzień Seniora

Dzień Seniora

7 października br. 6 wolontariuszy, w składzie: Julia Kałamaja z klasy 3C1, Katarzyna Tyloch z 3B1 oraz dziewczyny z klasy 1C: Inga

Skip to content