Narodowe czytanie

Powieść Henryka Sienkiewicza pt.: Quo vadis była lekturą wybraną do Narodowego Czytania w całym kraju w 2016 roku. Miłośnicy prozy polskiego laureata literackiej Nagrody Nobla zgromadzili się w słoneczne sobotnie przedpołudnie również w naszym mieście. Wśród czytelników Sienkiewicza nie mogło zabraknąć przedstawicieli Aten Wałeckich, naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas II.

Zasłuchani w słowa tekstu utworu H.Sienkiewicza uczestnicy akcji Narodowego Czytania, rozpoznawali głosy lektorów. Czytanie rozpoczęła pani burmistrz Bogumiła Towalewska. Kolejny fragment powieści odczytał redaktor Pojezierza Wałeckiego, T.Chruścicki. Dalej czytali przedstawiciele lokalnych władz i samorządu, mi. wicestarosta p.Jolanta Wegner i radny p.Jerzy Goszczyński. Czytali uczniowie i nauczyciele, członkowie grupy terapii zajęciowej  i wszyscy chętni.

Akcję w Wałczu zorganizowały Powiatowa Biblioteka i Miejska Biblioteka Publiczna, odbyła się ona na Placu Zesłańców Sybiru przed Wałeckim Centrum Kultury. Akcję Narodowego Czytania czyli głośnego czytania znanych tekstów literatury polskiej w całym kraju rozpoczął jeszcze prezydent Bronisław Komorowski w 2012 roku, zapraszając do lektury Pana Tadeusza A.Mickiewicza. W kolejnych latach czytane były teksty: Zemsta A.Fredry 2013, Trylogia H.Sienkiewicza 2014, Lalka B.Prusa 2015. Działanie corocznie objęte jest honorowym patronatem urzędującego prezydenta.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wigilia 3AB

Wigilie klasowe

Piątek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie rozpoczął pan Dyrektor, składając nam życzenia. Wszyscy uczniowie byli

informacja ZS nr 1

Szkolny Klub Wolontariatu dla SDN „Uśmiech”

11 grudnia odbyła się zbiórka pieniędzy w “Lidlu” na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Wałczu. Miło nam poinformować, że po komisyjnym przeliczeniu

Skip to content