informacja szkoły

Nobel dla Boba Dylana

Szkolny konkurs pod hasłem Komu Nobla z literatury rozstrzygnięty. W głosowaniu padły 2 trafienia na nazwisko laureata nagrody. Dwoje uczestników plebiscytu wskazało nazwisko Boba Dylana, któremu w dniu 13 października 2016 Akademia Szwedzka przyznała tegoroczną nagrodę.

Już po raz czwarty redakcja gazetki szkolnej LUZIK we współpracy z biblioteką szkolną zorganizowała plebiscyt Komu Nobla z literatury . Głosowanie na nazwisko autora – potencjalnego kandydata do literackiej Nagrody Nobla – odbywało się w bibliotece szkolnej do dnia 13 października 2016 do godz. 12.30. Głosy zostały policzone przez członków redakcji oraz przedstawicieli grupy sympatyków. Na Boba Dylana oddały głosy dwie uczestniczki konkursu. Nie w każdej edycji naszego konkursu udaje się komuś odgadnąć nazwisko literata, któremu Komisja Szwedzka przyzna nagrodę. W tym roku po raz drugi padły poprawne trafienia. Dokładnie o godzinie 13.00 połączyliśmy się ze stroną The Official Web of the Nobel Prize, aby zobaczyć bezpośrednią transmisję z ogłoszenia werdyktu Sztokholmskiego Komitetu Noblowskiego w dziedzinie literatury.

NOBEL 2016 otrzymał BOB DYLAN

W szkolnym głosowaniu padły 2 trafienia zgodne z werdyktem Szwedzkiej Komisji.

Oto zwycięzcy szkolnego konkursu:

Karolina Kuternowska

Anna Murawska

Uczestnicy otrzymują w nagrodę ocenę 5 z języka polskiego za aktywność. Gratulujemy.

Opr.J.I.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content