Osiągnięcia uczniów naszej szkoły

Osiem zespołów trzyosobowych przygotowało prace na ogólnopolski konkurs „Przybij Piątkę”. Praca jednego z zespołów zakwalifikowała się do ścisłej czołówki tzn.znalazła się wśrów sześciu najlepszych prac w Polsce.Uczennice z tego zespołu : „Gwiazdy Europy” czyli Joanna Hertel, Zuzanna Bręk i Agnieszka Gross były na Gali konkursu w Warszawie, gdzie okazało się, że praca zajęła drugie miejsce w Polsce.Dziewczyny przywiozły z Warszawy dużo prezentów: m.in. fotograficzne aparaty cyfrowe. Główną nagrodą była trzydniowa wycieczka do Brukseli, która odbyła się w dniach 13-15 stycznia 2010r. Uczennice w raz z opiekunką zwiedziły Parlament Europejski, Atomium, Tour Japonaise, Muzeum, oraz spotkały się z pracownikami Parlamentu i Komisji Europejskiej.

Trzeciego grudnia odbył się etap szkolny V Olimpiady Przedsiębiorczości.Uczeń klasy IIIb Damian Śliwiński przeszedł do etapu okręgowego, który odbędzie się 4 marca w Poznaniu.

Piątego grudnia ośmiu uczniów z naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.  Uczniowie Patryk Kosikowski z klasy IIb oraz Damian Śliwiński z klasy IIIb przeszli do etapu okręgowego i szóstego stycznia przystąpili do testu na tym etapie, który odbył się w Szczecinie. Damian Śliwiński zakwalifikował się do etapu centralnego XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, a jej finał odbędzie się 20 i 21 marca w Warszawie. Serdeczne gratulacje!

Pierwszego grudnia pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział wX Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Dawid Ćwiertka z klasy IIIb zakwalifikował się do etapu okręgowego tej olimpiady.

W dniach 5-7 października uczniowie naszej szkoły brali udział w I Olimpiadize Wiedzy o Finansach „Banki w Akcji”. Aby przybliżyć im zagadnienia finansowe i zasady inwestowania funduszy, odbyło się spotkanie młodzieży z dyrektorem banku WBK-zachodni. Nasi uczniowie biorą również udział (już trzeci rok) w Internetowej Grze Giełdowej „Inwestowanie na Giełdzie ” i zarabiają tam pieniądze. Oczywiście na razie wirtualne. Czekamy na ostatni etap.

27 stycznia 2010r. uczniowie klas IIa i Ic oglądali wernisaż „Czadowe Zdjęcia” z Afryki. Wernisaż poświęcony był Kazimierzowi Nowakowi, mieszkańcowi Poznania, który w latach 1931-1935 przejechał rowerem 40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża, przemieszczając się przez teren 18 państw od Trypolisu po Przylądek Igielny.Naszym uczniom wystawa bardzo się podobała.

Opiekunką konkursów i spotkań jest n-l geografii p. Urszula Wójcik

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Szkolny Konkurs Kaligraficzny - I etap

Szkolny Konkurs Kaligraficzny

Kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania przeżywa dziś rozkwit. Ceni się obecnie umiejętność odręcznego ozdobnego pisania tekstów, np. zaproszeń czy życzeń. Sztuka ta

Wigilia klasowa IB

Wigilia klasowa IB

Czwartek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie  rozpoczął Pan Dyrektor z Panią Dyrektor, składając nam

Podsumowanie akcji "Szkoły pełne talentów"

Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów”

W bieżącym roku szkolnym wzięliśmy udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów”, której organizatorem była sieć sklepów „Lidl”.   Miło nam ogłosić, że  zebraliśmy

Skip to content