Osiągnięcia uczniów naszej szkoły

Osiem zespołów trzyosobowych przygotowało prace na ogólnopolski konkurs „Przybij Piątkę”. Praca jednego z zespołów zakwalifikowała się do ścisłej czołówki tzn.znalazła się wśrów sześciu najlepszych prac w Polsce.Uczennice z tego zespołu : „Gwiazdy Europy” czyli Joanna Hertel, Zuzanna Bręk i Agnieszka Gross były na Gali konkursu w Warszawie, gdzie okazało się, że praca zajęła drugie miejsce w Polsce.Dziewczyny przywiozły z Warszawy dużo prezentów: m.in. fotograficzne aparaty cyfrowe. Główną nagrodą była trzydniowa wycieczka do Brukseli, która odbyła się w dniach 13-15 stycznia 2010r. Uczennice w raz z opiekunką zwiedziły Parlament Europejski, Atomium, Tour Japonaise, Muzeum, oraz spotkały się z pracownikami Parlamentu i Komisji Europejskiej.

Trzeciego grudnia odbył się etap szkolny V Olimpiady Przedsiębiorczości.Uczeń klasy IIIb Damian Śliwiński przeszedł do etapu okręgowego, który odbędzie się 4 marca w Poznaniu.

Piątego grudnia ośmiu uczniów z naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.  Uczniowie Patryk Kosikowski z klasy IIb oraz Damian Śliwiński z klasy IIIb przeszli do etapu okręgowego i szóstego stycznia przystąpili do testu na tym etapie, który odbył się w Szczecinie. Damian Śliwiński zakwalifikował się do etapu centralnego XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, a jej finał odbędzie się 20 i 21 marca w Warszawie. Serdeczne gratulacje!

Pierwszego grudnia pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział wX Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Dawid Ćwiertka z klasy IIIb zakwalifikował się do etapu okręgowego tej olimpiady.

W dniach 5-7 października uczniowie naszej szkoły brali udział w I Olimpiadize Wiedzy o Finansach „Banki w Akcji”. Aby przybliżyć im zagadnienia finansowe i zasady inwestowania funduszy, odbyło się spotkanie młodzieży z dyrektorem banku WBK-zachodni. Nasi uczniowie biorą również udział (już trzeci rok) w Internetowej Grze Giełdowej „Inwestowanie na Giełdzie ” i zarabiają tam pieniądze. Oczywiście na razie wirtualne. Czekamy na ostatni etap.

27 stycznia 2010r. uczniowie klas IIa i Ic oglądali wernisaż „Czadowe Zdjęcia” z Afryki. Wernisaż poświęcony był Kazimierzowi Nowakowi, mieszkańcowi Poznania, który w latach 1931-1935 przejechał rowerem 40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża, przemieszczając się przez teren 18 państw od Trypolisu po Przylądek Igielny.Naszym uczniom wystawa bardzo się podobała.

Opiekunką konkursów i spotkań jest n-l geografii p. Urszula Wójcik

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wymiana młodzieży w Bad Essen

Wymiana młodzieży w Bad Essen

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli 28 listopada 2022 program polsko-niemieckiej wymiany młodzieży. Dziś zostali bardzo serdecznie powitani 

III Szkolny Konkurs Mitologiczny

III Szkolny Konkurs Mitologiczny

Konkurs Mitologiczny cieszy się w naszej szkole dużym zainteresowaniem. W tym roku przystąpiło do niego 25 uczestników, co ciekawe, tylko dwie uczennice

IB w "Metalowych Inspiracjach"

Metalowe Inspiracje

21 listopada 2022 roku klasa 1B odwiedziła Lokalne Centrum Nauki  „Metalowe Inspiracje”. Podczas warsztatów uczestnicy programowali i  konstruowali roboty w oparciu o

Skip to content