Osiągnięcia uczniów naszej szkoły

Osiem zespołów trzyosobowych przygotowało prace na ogólnopolski konkurs „Przybij Piątkę”. Praca jednego z zespołów zakwalifikowała się do ścisłej czołówki tzn.znalazła się wśrów sześciu najlepszych prac w Polsce.Uczennice z tego zespołu : „Gwiazdy Europy” czyli Joanna Hertel, Zuzanna Bręk i Agnieszka Gross były na Gali konkursu w Warszawie, gdzie okazało się, że praca zajęła drugie miejsce w Polsce.Dziewczyny przywiozły z Warszawy dużo prezentów: m.in. fotograficzne aparaty cyfrowe. Główną nagrodą była trzydniowa wycieczka do Brukseli, która odbyła się w dniach 13-15 stycznia 2010r. Uczennice w raz z opiekunką zwiedziły Parlament Europejski, Atomium, Tour Japonaise, Muzeum, oraz spotkały się z pracownikami Parlamentu i Komisji Europejskiej.

Trzeciego grudnia odbył się etap szkolny V Olimpiady Przedsiębiorczości.Uczeń klasy IIIb Damian Śliwiński przeszedł do etapu okręgowego, który odbędzie się 4 marca w Poznaniu.

Piątego grudnia ośmiu uczniów z naszej szkoły przystąpiło do szkolnego etapu XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.  Uczniowie Patryk Kosikowski z klasy IIb oraz Damian Śliwiński z klasy IIIb przeszli do etapu okręgowego i szóstego stycznia przystąpili do testu na tym etapie, który odbył się w Szczecinie. Damian Śliwiński zakwalifikował się do etapu centralnego XXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, a jej finał odbędzie się 20 i 21 marca w Warszawie. Serdeczne gratulacje!

Pierwszego grudnia pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział wX Olimpiadzie Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości. Dawid Ćwiertka z klasy IIIb zakwalifikował się do etapu okręgowego tej olimpiady.

W dniach 5-7 października uczniowie naszej szkoły brali udział w I Olimpiadize Wiedzy o Finansach „Banki w Akcji”. Aby przybliżyć im zagadnienia finansowe i zasady inwestowania funduszy, odbyło się spotkanie młodzieży z dyrektorem banku WBK-zachodni. Nasi uczniowie biorą również udział (już trzeci rok) w Internetowej Grze Giełdowej „Inwestowanie na Giełdzie ” i zarabiają tam pieniądze. Oczywiście na razie wirtualne. Czekamy na ostatni etap.

27 stycznia 2010r. uczniowie klas IIa i Ic oglądali wernisaż „Czadowe Zdjęcia” z Afryki. Wernisaż poświęcony był Kazimierzowi Nowakowi, mieszkańcowi Poznania, który w latach 1931-1935 przejechał rowerem 40 tysięcy kilometrów przez afrykańskie bezdroża, przemieszczając się przez teren 18 państw od Trypolisu po Przylądek Igielny.Naszym uczniom wystawa bardzo się podobała.

Opiekunką konkursów i spotkań jest n-l geografii p. Urszula Wójcik

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content