Obserwuj nas:

Obserwuj nas

SREBRNY POCZĄTEK SEZONU WIOŚLAREK UKS ATENY

30.01.2010 roku w hali sportowej ,,ORBITA” we Wrocławiu odbyły się XIX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim. Do rywalizacji przystąpiło 289 zawodniczek i zawodników z 27 klubów z Polski.

W zawodach wzięły udział wioślarki UKS Ateny Wałcz. Najlepszy wynik z naszych zawodniczek osiągnęła MONIKA KAMIŃSKA, która zajęła II miejsce na dystansie 2000m i została tym samym wicemistrzynią Polski w kategorii juniorek.

Ponadto w zawodach wystartowały: DOMINIKA BUDZIS (VIm), MALWINA RYBARCZYK(Xm),WERONIKA HAŁAS (XIIm), MAJA CYLWIK (XVIIm), PAULINA PODGÓRSKA (XVIIIm), MICHAŁKIEWICZ OLGA (XXm), MIKRUT MONIKA (XXIVm), KLAUDIA NOWAK (XXVm). Start naszych zawodniczek w tak ważnej imprezie należy uważać za bardzo udany tym bardziej, że przeciwniczkami naszych dziewcząt były zawodniczki starszych roczników. Wymienione wioślarki klubu UKS Ateny są również uczennicami SMS przy ZS Nr 1 w Wałczu, a ich trenerem jest JACEK BŁOCH.

Dodatkową atrakcją imprezy był pokazowy start na ergometrze wioślarskim na dystansie 500m Mariusza Pudzianowskiego 5-krotnego Mistrza Świata w formule strongman z Pawłem Rańdą Wicemistrzem Olimpijskim w wioślarstwie. Bieg wygrał Mariusz Pudzianowski z czasem 1:18,2. Paweł Rańda osiągną czas 1:25,2 ale wcześniej Paweł Rańda zdobył tytuł Mistrza Polski w wadze lekkiej na dystansie 2000m.