informacja szkoły

Studniówka 2017

Maturzyści naszego Liceum bawili się w piątkowy wieczór 13 stycznia na jedynym i niepowtarzalnym w swoim życiu, balu maturalnym. Uroczystego otwarcia Studniówki dokonał Pan Dyrektor, Waldemar Rogulski, przecinając symbolicznie czerwoną wstęgę. Zabrzmiały pierwsze takty poloneza, usłyszeliśmy słowa poety: „poloneza czas zacząć”… i wszyscy ruszyli do tańca. Tego punktu programu nie mogło absolutnie zabraknąć, polonez, tańczony przez maturzystów i ich wychowawców, inauguruje tradycyjnie każdy bal maturalny. A w naszej szkole polonez jest szczególnie rzetelnie i solidnie przygotowywany pod kierunkiem p. mgr Małgorzaty Nazarek na próbach od grudnia.

Po jakże pięknym wykonaniu całego układu tanecznego rozległy się brawa. To rodzice maturzystów, obserwujący z galerii, nagrodzili aplauzem wykonanie tańca. Przedstawiciele klas trzecich podziękowali Dyrekcji, wychowawcom – za cierpliwość, czujną opiekę i wprowadzenie w świat dorosłości, nauczycielom – za lata nauki, rodzicom – za wychowanie i pomoc w zorganizowaniu imprezy. Obecny wśród gości Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu p. Piotr Suchojad w imieniu Starostwa złożył życzenia maturzystom. Nadszedł czas na odśpiewanie akademickiego hymnu Gaudeamus igitur. Wychowawcy rozdali maturzystom  na szczęście – koniczynki i wzniesiono toast.

Wychowawcy klas maturalnych 2014-2017

mgr Jacek Łuszczyk                              IIIa

mgr Mirosława Barwińska                IIIb

mgr Mariola Kwiatkowska                IIIc

mgr Monika Kulikowska                 IIIs

Nie zabrakło wielu wzruszających chwil, choćby w czasie prezentacji filmiku klasy IIIc  z muzyką i tekstem w całości autorstwa jednej z uczennic. Piosenkę samodzielnie nagrały dziewczęta, przygotowały także układ taneczny, który zaprezentowały na zakończenie projekcji, żegnając się tym ostatnim wspólnym tańcem. A trzeba przyznać, że dziewczęca grupa taneczna z IIIc była obecna przy wielu szkolnych wydarzeniach:  dwukrotnie promowała szkołę na Giełdzie Szkół w Wałczu, oryginalnymi układami tanecznymi wspierała program artystyczny Zjazdu Absolwentów oraz Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej.

Studniówka udała się znakomicie. Wszyscy bawili się wspaniale do białego rana.   Impreza odbyła się 13 stycznia 2017 roku w sali w Ośrodka Przygotowań Olimpijskich na „Bukowinie”.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wigilia 3AB

Wigilie klasowe

Piątek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie rozpoczął pan Dyrektor, składając nam życzenia. Wszyscy uczniowie byli

informacja ZS nr 1

Szkolny Klub Wolontariatu dla SDN „Uśmiech”

11 grudnia odbyła się zbiórka pieniędzy w “Lidlu” na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Wałczu. Miło nam poinformować, że po komisyjnym przeliczeniu

Skip to content