Sukces w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym

Dnia 1 marca 2016 r. w Gorzowie Wlkp. odbył się II Międzypowiatowy Konkurs Historyczny: „Zrozumienie przeszłości – szansą zrozumienia współczesności”. Konkurs zorganizowano w ramach współpracy partnerskiej powiatów „Na miedzy”. W konkursie wzięło udział 8 zespołów, utworzonych z uczniów liceów i techników z miasta Gorzowa Wielkopolskiego, powiatów wałeckiego, gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.
W kategorii liceów powiat wałecki reprezentowali: Agnieszka Skowron – Zespół Szkół Nr 4 RCKU oraz Mateusz Huńko i Mateusz Kubiatowicz – Zespół Szkół Nr 1.
Tematyka zadań konkursowych obejmowała program nauczania historii na IV etapie edukacyjnym w szkołach ponadgimnazjalnych. Etap międzypowiatowy składał się z dwóch części: I – uczniowie rozwiązywali arkusze konkursowe, II – drużyny przedstawiały prezentację multimedialną popularyzującą swój region.
Nasi uczniowie zajęli I miejsce, otrzymując nagrody rzeczowe oraz kupony o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Empik.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele historii, prof. Jerzy Romaniuk oraz prof. Przemysław Bartosik.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content