Sukces w Międzypowiatowym Konkursie Historycznym

Dnia 1 marca 2016 r. w Gorzowie Wlkp. odbył się II Międzypowiatowy Konkurs Historyczny: „Zrozumienie przeszłości – szansą zrozumienia współczesności”. Konkurs zorganizowano w ramach współpracy partnerskiej powiatów „Na miedzy”. W konkursie wzięło udział 8 zespołów, utworzonych z uczniów liceów i techników z miasta Gorzowa Wielkopolskiego, powiatów wałeckiego, gorzowskiego, strzelecko-drezdeneckiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.
W kategorii liceów powiat wałecki reprezentowali: Agnieszka Skowron – Zespół Szkół Nr 4 RCKU oraz Mateusz Huńko i Mateusz Kubiatowicz – Zespół Szkół Nr 1.
Tematyka zadań konkursowych obejmowała program nauczania historii na IV etapie edukacyjnym w szkołach ponadgimnazjalnych. Etap międzypowiatowy składał się z dwóch części: I – uczniowie rozwiązywali arkusze konkursowe, II – drużyny przedstawiały prezentację multimedialną popularyzującą swój region.
Nasi uczniowie zajęli I miejsce, otrzymując nagrody rzeczowe oraz kupony o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepie Empik.
Opiekunami uczniów byli nauczyciele historii, prof. Jerzy Romaniuk oraz prof. Przemysław Bartosik.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content