Obserwuj nas:

Obserwuj nas

informacja szkoły

Sukces wioślarek

Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się z pierwszego sukcesu sportowego wioślarki Dominiki Budzis z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Ateny”, działającego niespełna rok przy Zespole Szkół nr 1 w Wałczu, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski, a tu kolejny sukces młodego klubu. W rozegranych w dniach 23-26.07. 2009r. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w wioślarstwie, które odbyły się w Kruszwicy, 7 osobowa grupa zawodniczek UKS-u pod wodzą trenera Jacka Błocha odniosła duży sukces sportowy. Niewątpliwą liderką klubu oraz okrzyknięta najlepszą zawodniczką regat została Monika Kamińska, która w wyśmienitym stylu wygrała prestiżowy bieg jedynek, zdobywając nie tylko złoty medal, ale i puchar dla najlepszej zawodniczki olimpiady młodzieży. Monika poza złotem w jedynce, wspólnie z Weroniką Hałas zwyciężyły również w dwójce. Te dwa zwycięstwa tak „uskrzydliły” dziewczęta, iż mimo trudnych eliminacji w konkurencji czwórek ze sterniczką, w finale popłynęły rewelacyjnie, zdobywając srebrny medal w składzie: Paulina Podgórska, Ida Giera, Klaudia Nowak, Malwina Rybarczyk oraz sterniczka – Justyna Stęrzewska. Dwa złote medale oraz srebrny medal sklasyfikował wałecki klub na III miejscu wśród kobiet, oraz na miejscu VI w punktacji generalnej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Zawodniczki mimo krótkiego stażu sportowego, wykazały się niezwykłą walecznością w czasie zawodów, a przyjazd niektórych rodziców i ich doping był wielce motywujący i pomógł z pewnością odnieść tak znaczący sukces. Zawodniczki udziałem w wyżej podanej imprezie zakończyły starty w centralnych imprezach sezonu.  Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego zawodniczki czekają kolejne starty, ale już z szansą na kwalifikacje do kadry narodowej juniorów w wioślarstwie.
*****
W czasie gdy młode zawodniczki UKS Ateny startowały w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży ich starsza koleżanka ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Wałczu –  Anna Karzyńska zdobyła brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostwa Świata w wioślarstwie, rozgrywanych w Czechach – Racice.