Święto Edukacji Narodowej

13 października, w przeddzień Narodowego Święta Edukacji, odbyła się akademia z tejże okazji. Podczas uroczystości, obok utworów znanych poetów, uczniowie naszego liceum prezentowali również owoce własnej twórczości. Program artystyczny przygotowano pod kierunkiem: p. J. Kobus, p. R. Szymczyk oraz p. Z. Jarząbka. Akademia była połączeniem:  recytacji, artystycznego odczytywania prozy oraz śpiewu, któremu akompaniowali, w większości, nasi szkolni muzycy. Wszystkie utwory były tematycznie połączone z, potocznie nazywanym, Dniem Nauczyciela. Opowiadały o: różnych dziedzinach nauki, o trudach i ciężkiej pracy wykonywanej codziennie przez nauczycieli oraz o zdolnościach i uniwersalności ludzi pracujących w tym zawodzie. Pod koniec artystycznej części apelu A. Sabadasz i P. Kołodziejczyk wykonały utwór „Szarpany”, do którego wszyscy uczestnicy akademii zaczęli tańczyć i bawić się na scenie. Podsumowanie uroczystości należało do pana dyrektora –  Waldemara Rogulskiego, który przyznał nagrody oraz wyróżnienia uczniom naszej szkoły za udział w rozgrywkach piłki nożnej z okazji 350-lecia Aten Wałeckich. Akademię zakończyły życzenia złożone całemu gronu nauczycielskiemu z okazji ich święta przez Magdę Roman.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content