Apel - Konstytucja 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Szkolne obchody Święta Konstytucji wyprzedziły o kilka dni rocznicę tego historycznego wydarzenia.

29 kwietnia na apelu przypomniano fakty związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. Nie wszyscy wiedzą, że obchody Święta były zakazane w czasie rozbiorów, a także w XX wieku w latach 1946-1989 w okresie rządów komunistycznych w Polsce. Często 3 maja dochodziło do antyrządowych i antykomunistycznych manifestacji.

Podczas apelu rozstrzygnięty został też konkurs na plakat związany tematycznie z Konstytucją 3 Maja. Zwyciężył plakat klasy 1c, którego hasła niosły ważne przesłanie: „Konstytucja wszystkich Polaków”. Drugie miejsce zdobył plakat klasy 3a1 wykonany przez Julię Kałamaję i Nadię Rzeczkowską.

Zaprezentowano również zdjęcia: „Biało-czerwona w fotografii” wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Grupa wokalna prowadzona przez p. Jolantę Giłkę dała krótki występ. A klasa 1b zaśpiewała piosenkę „Wolność kocham i rozumiem…”.

Apel przygotowali uczniowie z klas 2c, 2b i 1b pod kierunkiem p. Jadwigi Iwaszkiewicz i p. Przemysława Bartosika. Nad przygotowaniem scenografii pracowali uczniowie 1a.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

pożegnanie maturzystów 2022

Pożegnanie klas trzecich

29 kwietnia 2022 r. abiturienci z kolejnego rocznika odebrali świadectwa i opuścili mury naszej szkoły.  Żegnamy Was i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń

Skip to content