Święto Niepodległości 11 listopada

Święto Niepodległości w I LO obchodzone było w dniu 7 listopada. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel o charakterze patriotycznym, który upamiętnił tę ważną rocznicę. W programie akademii wykorzystano poezje A.Słonimskiego, K. K. Baczyńskiego, L. Staffa, Z. Herberta, W. Szymborskiej. O faktach historycznych oraz o roli marszałka Józefa Piłsudskiego opowiadały symboliczne sceny oraz film poglądowy wykorzystujący materiał dokumentalny o trudnej drodze Polski do niepodległości i o walce o jej utrzymanie w tym krótkim międzywojennym okresie.

Wiersze recytowali: Katarzyna Jasnowska Ia, Grażyna Bielecka Ia, Dominika Siwiec Ia, Agnieszka Łosiewska Ib przy akompaniamencie fortepianowym w wykonaniu Magdy Zydor Ia, Martyna Gałas Ib, Paulina Kołodziejczyk Ic, Paulina Klonowska IIa, Klaudia Orzechowska IIa, Ilona Kotiuszko IIa. Wspaniale interpretowała współczesne piosenki patriotyczne Paulina Kołodziejczyk Ic, w jej wykonaniu „Śpiewka” oraz „Tango na głos i orkiestrę” zabrzmiały klasycznie i patetycznie. Patryk Nejman na gitarze akompaniował Magdzie Roman IIa w pieśni „Miejcie nadzieję”, którą zaśpiewała poetycko, naśladując oryginalną interpretację Jacka Wójcickiego. Piosenkę zespołu Happysad „Ojczyzna” zagrał na gitarze i zaśpiewał Patryk Nejman IIa, towarzyszył mu na gitarze elektrycznej Mateusz Barwiński Ib1. Rolę chłopca-gazeciarza zagrał Kornel Mądry Ia, a także udzielił głosu marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu w jego mowie do szefów mocarstw notyfikującej Niepodległe Państwo Polskie. W role żołnierzy Legionistów I Brygady wcielili się Krzysztof Wicher Ib1, Błażej Spychała IIc, Mateusz Barwiński Ib1. Przy obsłudze technicznej pracowali niezastąpieni i solidni: Mateusz Kubiatowicz Ib i Damian Marchlewski.

Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie z klas Ia, Ib, Ib1, Ic, IIa, IIc pod kierunkiem nauczycieli p. Jadwigi Iwaszkiewicz, p. Bożeny Łosiewskiej i p. Kamilli Benyskiewicz- Latos.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content