Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

informacja szkoły

Święto Niepodległości w I LO

Święto Niepodległości w I LO obchodzone było w dniu 10 listopada. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel o charakterze patriotycznym, który przypomniał tę ważną rocznicę. W programie akademii wykorzystano poezje J.Słowackiego, J.Lechonia, L.Staffa, A.Słonimskiego, K.K.Baczyńskiego, J.Wybickiego oraz J.Kaczmarskiego. Wiersze recytowali G.Bielecka, J.Jabłońska, K.Robionek, I.Bacławska, W.Browarska oraz A.Łosiewska, śpiewali piosenki P.Kołodziejczyk, A.Sabadasz, P.Piesiaka.

Uczniowie zrealizowali film pt.: „Na tropach historii”, film w konwencji programu telewizyjnego z udziałem historyków, którzy w dyskusji podejmowali temat roli powstań narodowych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Nad produkcją filmu pracowali uczniowie z klas I i II (P.Kleist, K.Mądry, M.Markowski, G.Bielecka, O.Klimenko, M.Marchlewska, P.Każak oraz I. Bacławska). Jeszcze jeden historyczny akcent programu: prezentacja, przygotowana przez M.Kubiatowicza, dotycząca historii Polski po 1772 roku, uzupełniła wiedzę o trudnej drodze Polski do niepodległości.
Apel został przygotowany pod kierunkiem p.Leny Dzidziul, p.Jacka Łuszczyka i p.Tadeusza Moździerskiego

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Zajęcia w ANS:

Klasa 3b na zajęciach w ANS: gry podstawy lean, nauka organizacji pracy w trakcie produkcji – coś dla przyszłych inżynierów. 😍

Skip to content