informacja szkoły

Święto Niepodległości w I LO

Święto Niepodległości w I LO obchodzone było w dniu 10 listopada. Z tej okazji uczniowie przygotowali uroczysty apel o charakterze patriotycznym, który przypomniał tę ważną rocznicę. W programie akademii wykorzystano poezje J.Słowackiego, J.Lechonia, L.Staffa, A.Słonimskiego, K.K.Baczyńskiego, J.Wybickiego oraz J.Kaczmarskiego. Wiersze recytowali G.Bielecka, J.Jabłońska, K.Robionek, I.Bacławska, W.Browarska oraz A.Łosiewska, śpiewali piosenki P.Kołodziejczyk, A.Sabadasz, P.Piesiaka.

Uczniowie zrealizowali film pt.: „Na tropach historii”, film w konwencji programu telewizyjnego z udziałem historyków, którzy w dyskusji podejmowali temat roli powstań narodowych w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Nad produkcją filmu pracowali uczniowie z klas I i II (P.Kleist, K.Mądry, M.Markowski, G.Bielecka, O.Klimenko, M.Marchlewska, P.Każak oraz I. Bacławska). Jeszcze jeden historyczny akcent programu: prezentacja, przygotowana przez M.Kubiatowicza, dotycząca historii Polski po 1772 roku, uzupełniła wiedzę o trudnej drodze Polski do niepodległości.
Apel został przygotowany pod kierunkiem p.Leny Dzidziul, p.Jacka Łuszczyka i p.Tadeusza Moździerskiego

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content