Szczyrk – zawodnicy SMS Wałcz rozpoczęli sezon 2012r.

Przygotowania do startów w nowym sezonie sportowym 2012, część zawodników SMS rozpoczęła zgrupowaniem kondycyjnym w Szczyrku. Zgrupowanie było jednocześnie pierwszym zgrupowaniem kadry narodowej juniorów w tym sezonie, a uczestniczyło w nim aż 12 zawodników szkoły. Opiekę trenerską nad przebiegiem obozu powierzono również trenerom szkoły, w osobach: Zbigniew Kowalczuk i Ireneusz Szpynda.

Zgrupowanie należało do bardzo udanych, a to szczególnie ze względu na możliwość realizacji zajęć na nartach biegowych, przez cały okres trwania obozu. Bardzo dobre warunki treningowe zapewnił COS Szczyrk, gdzie zakwaterowani byli uczestnicy zgrupowania. Możliwość korzystania z codziennego dowozu zawodników do specjalistycznych tras biegowych na nartach dała możliwość pełnej realizacji założeń treningowych.

Zgrupowanie było z pewnością ważny element w cyklu przygotowawczym do głównej imprez sezonu sportowego 2012, jaką będą tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów w Portugalii. Od marca zawodnicy szkoły wezmą udział w zgrupowaniu „klimatycznym” w Mikorzynie, gdzie zajęcia treningowe realizowane będą przede wszystkim na wodzie.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content