Szczyrk – zawodnicy SMS Wałcz rozpoczęli sezon 2012r.

Przygotowania do startów w nowym sezonie sportowym 2012, część zawodników SMS rozpoczęła zgrupowaniem kondycyjnym w Szczyrku. Zgrupowanie było jednocześnie pierwszym zgrupowaniem kadry narodowej juniorów w tym sezonie, a uczestniczyło w nim aż 12 zawodników szkoły. Opiekę trenerską nad przebiegiem obozu powierzono również trenerom szkoły, w osobach: Zbigniew Kowalczuk i Ireneusz Szpynda.

Zgrupowanie należało do bardzo udanych, a to szczególnie ze względu na możliwość realizacji zajęć na nartach biegowych, przez cały okres trwania obozu. Bardzo dobre warunki treningowe zapewnił COS Szczyrk, gdzie zakwaterowani byli uczestnicy zgrupowania. Możliwość korzystania z codziennego dowozu zawodników do specjalistycznych tras biegowych na nartach dała możliwość pełnej realizacji założeń treningowych.

Zgrupowanie było z pewnością ważny element w cyklu przygotowawczym do głównej imprez sezonu sportowego 2012, jaką będą tegoroczne Mistrzostwa Europy juniorów w Portugalii. Od marca zawodnicy szkoły wezmą udział w zgrupowaniu „klimatycznym” w Mikorzynie, gdzie zajęcia treningowe realizowane będą przede wszystkim na wodzie.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

pożegnanie maturzystów 2022

Pożegnanie klas trzecich

29 kwietnia 2022 r. abiturienci z kolejnego rocznika odebrali świadectwa i opuścili mury naszej szkoły.  Żegnamy Was i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń

Apel - Konstytucja 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Szkolne obchody Święta Konstytucji wyprzedziły o kilka dni rocznicę tego historycznego wydarzenia. 29 kwietnia na apelu przypomniano fakty związane z uchwaleniem Konstytucji

Skip to content