Obserwuj nas:

Obserwuj nas

Udany początek wałeckich wioślarek z UKS.

Ośmioosobowa grupa dziewcząt wzięła udział w XIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski na ergometrze wioślarskich, które odbyły się we Wrocławiu, 29.01. 2011r.
Na szczególne uznanie zasługują dwie zawodniczki SMS Wałcz, które zajęły pierwsze i trzecie miejsce w kategorii juniorek. Monika Kamińska i Marta Plutowska zostały już wcześniej wyróżnione i jednocześnie uhonorowane w corocznym ogólnopolskich rankingu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich pod nazwą „Złote -srebrne wiosła”, za sezon 2010r. Obie też są uczestniczkami zeszłorocznych Mistrzostw Świata juniorów.
Monika Kamińska, która zwyciężyła w konkurencji, jest nie tylko zawodniczką SMS, ale również zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego Ateny Wałcz. Jej koleżanka, Marta Plutowska z klubu Wisła Grudziądz była trzecia, a tuż za nią kolejne zawodniczki UKS Ateny, na miejscu IV Malwina Rybarczyk, na VI i VII miejscu Olga Michałkiewicz i Maja Cylwik. Wszystkie wymienione zawodniczki nie tylko uczą się w wałeckim „Kaziku”, ale również wspólnie startują w osadach kadrowych. Bardzo dobrze zadebiutowały również młode adeptki wioślarstwa: Paulina Bojba i Sandra Będlin, które nie przestraszyły się starszych koleżanek z Polski, zajmując X i XIV miejsce.
W klasyfikacji klubowej UKS Ateny Wałcz zajął wysokie IV miejsce, a należy zauważyć, iż nie wyodrębniono osobnej punktacji dziewcząt i chłopców.
Wysokie wyniki wałeckich wioślarek, byłyby niemożliwe bez codziennej pracy szkoleniowej, Pana Jacka Błocha trener SMS i UKS Ateny Wałcz.