informacja szkoły

Udział I LO w II Targach Edukacji i Pracy

Targi Edukacji i Pracy, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Wałczu dnia 31 maja 2012 w hali sportowej Państwowej Wyższej Szkoły były kolejną okazją do zaprezentowania naszej szkoły jako oferty edukacyjnej dla uczniów pragnących kontynuować naukę po ukończeniu gimnazjum. Stoisko wystawiennicze I LO im.K,Wielkiego promowało wartości, jakie nasza szkoła przekazuje od lat: wiedzę i tradycję, dlatego też stoisko ozdobione było symbolami wiedzy: dziełami Arystotelesa, leksykonami kultury i języka polskiego, eksponatami biologicznymi i geologicznymi, globusem i zabytkowymi urządzeniami z pracowni fizycznej i chemicznej. A ponieważ wiedza i tradycja to wartości bezcenne i nie podlegają dyskusji, dlatego też nasze stoisko przyciągało osoby rzeczywiście zainteresowane edukacją w naszej szkole.

Podczas Targów można było uzyskać również informacje o ofertach edukacyjnych innych szkół ponadgimnazjalnych, a także Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałczu, informacje o rynku pracy w regionie, kraju i zagranicą, informacje o projektach współfinansowanych przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Stworzono także możliwość spotkania z pracodawcami.

Na zakończenie otrzymaliśmy dyplom uczestnictwa w II Targach Edukacji i Pracy oraz poproszono nas o wpis do Księgi Pamiątkowej.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wycieczka do Torunia 2021

Wycieczka do Torunia

W ostatni piątek 17 września uczniowie klas 3 naszej szkoły, pod opieką pań: J. Iwaszkiewicz, A. Kowalewskiej i B. Łosiewskiej,  wyjechali na

śniadanie integracyjne 2021

Śniadanie integracyjne

Śniadanie integracyjne to najprzyjemniejsza długa przerwa w szkole. W piątek 10 września trwała wyjątkowo długo, bo całe 30 minut. Wszyscy korzystali ze

Skip to content