Witamy pierwszoklasistów

1 września naukę w naszej szkole rozpoczęli również uczniowie klas pierwszych. Mogą oni kontynuować naukę w czterech powstałych klasach (w tym dwóch matematycznych) zamiast planowanych trzech. Dzięki wielu kandydatom nabór do tych klas był udany. Zapewne wpływ na to miały również (oprócz dużych sukcesów edukacyjnych, sportowych oraz przyjaznej atmosfery, która panuje w naszej szkole) udostępnione na stronie www.ewd.edu.pl wskaźniki efektywności nauczania wyznaczone za pomocą metody edukacyjnej wartości dodanej – EWD.
Metoda EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających oszacować wkład szkoły w końcowe wyniki egzaminacyjne.
Nasza szkoła w każdym z obszarów: przedmioty humanistyczne, przyrodnicze i matematyczne została oceniona jako szkoła sukcesu (ponadprzeciętne wyniki w skali kraju).
Uczniowie, którzy będą kształcić się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wybrali klasy, w których przedmioty rozszerzone to: język polski i historia (IA), matematyka i fizyka (IB i IB1), biologia i chemia (IC).
Wychowawcami klas zostali: pani mgr A. Karaśkiewicz (IA), pani mgr M. Barwińska (IB), pani mgr J. Giłka (IB1), pani mgr M. Kwiatkowska (IC) oraz pan mgr J. Czaiński (IS).
Uczniom klas pierwszych życzymy szybkiego zaaklimatyzowania się w szkole, realizowania swoich planów oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

IB w "Metalowych Inspiracjach"

Metalowe Inspiracje

21 listopada 2022 roku klasa 1B odwiedziła Lokalne Centrum Nauki  „Metalowe Inspiracje”. Podczas warsztatów uczestnicy programowali i  konstruowali roboty w oparciu o

kotylion

Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dyrekcja I LO, poczty sztandarowe oraz uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości na skwerze pod pomnikiem Józefa

Święto Niepodległości 2022

Szkolne obchody Święta Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada uczniowie uczestniczyli w akademii przygotowanej pod kierunkiem p. Joanny Sadlej oraz p. Jolanty Giłki odpowiedzialnej za oprawę muzyczną

Skip to content