Witamy pierwszoklasistów

1 września naukę w naszej szkole rozpoczęli również uczniowie klas pierwszych. Mogą oni kontynuować naukę w czterech powstałych klasach (w tym dwóch matematycznych) zamiast planowanych trzech. Dzięki wielu kandydatom nabór do tych klas był udany. Zapewne wpływ na to miały również (oprócz dużych sukcesów edukacyjnych, sportowych oraz przyjaznej atmosfery, która panuje w naszej szkole) udostępnione na stronie www.ewd.edu.pl wskaźniki efektywności nauczania wyznaczone za pomocą metody edukacyjnej wartości dodanej – EWD.
Metoda EWD to zestaw technik statystycznych pozwalających oszacować wkład szkoły w końcowe wyniki egzaminacyjne.
Nasza szkoła w każdym z obszarów: przedmioty humanistyczne, przyrodnicze i matematyczne została oceniona jako szkoła sukcesu (ponadprzeciętne wyniki w skali kraju).
Uczniowie, którzy będą kształcić się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, wybrali klasy, w których przedmioty rozszerzone to: język polski i historia (IA), matematyka i fizyka (IB i IB1), biologia i chemia (IC).
Wychowawcami klas zostali: pani mgr A. Karaśkiewicz (IA), pani mgr M. Barwińska (IB), pani mgr J. Giłka (IB1), pani mgr M. Kwiatkowska (IC) oraz pan mgr J. Czaiński (IS).
Uczniom klas pierwszych życzymy szybkiego zaaklimatyzowania się w szkole, realizowania swoich planów oraz osiągania jak najlepszych wyników w nauce.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content