Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

Wyniki ogólnopolskiego konkursu Postaw na Słońce

Od października poprzedniego roku, do końca czerwca, „Ateńczycy”-uczniowie tegorocznych klas trzecich, pod opieką Pana Dariusza Dąbrowskiego, brali udział w ogólnopolskim konkursie „Postaw na Słońce”, którego celem było upowszechnienie wśród młodego pokolenia Polaków wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Uczniowie pracowali przez cały rok, przeszli wszystkie etapy, w których musieli m.in.: zdobyć wiedzę na temat OZE, obliczyć zapotrzebowanie szkoły i pięciu wybranych domów na ogniwa fotowoltaiczne, a na końcu zaprezentować zdobytą wiedzę na konferencji zorganizowanej 16 czerwca, na auli szkoły. Na prezentację przybyło łącznie 125 osób, uczniowie mieli zaszczyt gościć eksperta od fotowoltaiki Pana Dariusza Kotwicę, który zdecydowanie podwyższył rangę konferencji, za co uczniowie są bardzo wdzięczni.
Wyniki zostały ogłoszone w wakacje, za pierwszy etap grupa zdobyła 10 miejsce, za drugi 15, a za trzeci-4. Łącznie, grupa uzyskała 8 miejsce na 92, walcząc z szkołami ponadgimnazjalnymi z całej Polski.Uczniowie są bardzo szczęśliwi i dumni z tego wyniku, w szczególności, że to był pierwszy konkurs tego formatu, z którym „Ateńczycy” musieli się zmierzyć.

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Zajęcia w ANS:

Klasa 3b na zajęciach w ANS: gry podstawy lean, nauka organizacji pracy w trakcie produkcji – coś dla przyszłych inżynierów. 😍

Skip to content