informacja szkoły

XI Powiatowe Sympozjum Humanistyczne KOBIETA W KULTURZE

Drugiego czerwca br. w Wałeckim Centrum Kultury odbyło się już XI Powiatowe Sympozjum Humanistyczne organizowane przez Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu. Jego tematem była „Kobieta w kulturze”. Sympozjum, skierowane do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, prowadzili nauczyciele p. Paweł Gepert i p. Dorota Szymczak oraz uczniowie Karol Radecki i Natalia Kuleta. Uczestniczyła w nim młodzież ze szkół: Gimnazjum nr 2 im. Roberta Schumana, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków, Gimnazjum w Chwiramie im. Jana Twardowskiego, RCKU, Zespołu Szkół Budowlanych nr 2, II LO im. Józefa Tischnera oraz I LO im. Kazimierza Wielkiego. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły. W składzie pierwszego były: Martyna Gałas, Agnieszka Kociuba, Iga Bliszcz, Iga Czapska, Aleksandra Januchowska, Aleksandra Morchat, Aneta Adamiak, Agnieszka Łosiewska, Magda Zydor oraz Grażyna Bielecka, zaś drugiego: Aleksandra Sójka i Paulina Kościuk. Pierwsza grupa zaprezentowała inscenizację pt.: „Armagedon- inne, ale takie same”, który przedstawiał kobietę na przestrzeni dziejów w: kulturze, sztuce, modzie i literaturze. Aleksandra Sójka i Paulina Kościuk wygłosiły ciekawy referat dotyczący praw kobiet na świecie. Oba zespoły przygotowywane były przez p. Lenę Dzidziul. Pomiędzy prezentacjami poszczególnych grup występowały: Wiktoria Browarska oraz Aleksandra Mucha (uczennica naszego liceum), które wykonywały układy taneczne. Przerwy umilała swoim głosem Aleksandra Andrukajtis z ZSM nr 1. Całe Sympozjum przebiegło w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Nasza szkoła na pewno pojawi się na XII Powiatowym Sympozjum Humanistycznym, które odbędzie się już za rok!

Grażyna Bielecka

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content