XXI MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI NA ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM – WROCŁAW 28.01.2012r.

 W  sobotę  28.01.2012r. odbyły się we Wrocławiu  XXI Mistrzostwa Polski na Ergometrze Wioślarskim popularnie nazywane ergowiosłami. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba około 220 zawodników i zawodniczek z 25 klubów wioślarskich z Polski.
W zawodach startowały także dziewczęta z wałeckiego klubu wioślarskiego UKS Ateny Wałcz.
Nasze zawodniczki spisały się na tych zawodach bardzo dobrze. Uzyskane wyniki poszczególnych wioślarek uplasowały UKS Ateny Wałcz w ogólnej klasyfikacji klubów na 6 miejscu.
 Indywidualnie II miejsce i tytuł wice- mistrzyni Polski w kategorii juniorek zdobyła  Olga Michałkiewicz, VII miejsce Maja Cylwik, IXm Sandra Będlin, XI miejsce Palina Bojba, XV miejsce Agnieszka Chmurak, XXVIII miejsce Ewelina Wiewiórka.
 Na duże uznanie zasługują nasza młoda zawodniczka Chmurak Agnieszka, która w tego typu zawodach startowała po raz pierwszy i znakomicie poradziła sobie ze starszymi rocznikowo koleżankami.
 W kategorii seniorek startowała Rybarczyk Malwina, która zajęła XX m.
 Kolejnym miłym akcentem zawodów było zwycięstwo  Olgi Michałkiewicz  w rankingu juniorek i odebranie statuetki „ Srebrne Wiosła” ( jest to najwyższe wyróżnienie w tej kategorii wiekowej ) dla najlepszej zawodniczki w sezonie wioślarskim 2011, na drugim miejscu uplasowała się również nasza zawodniczka Cylwik Maja.
 Ponadto w zawodach wzięły udział  zawodniczki SMS Wałcz przy ZS Nr1w Wałczu, Iga Behrendt  w kategorii juniorek zajęła III miejsce, a Marta Plutowska w kategorii seniorek XVI miejsce. Trenerem zawodniczek  UKS Ateny oraz SMS Wałcz jest Jacek Błoch.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

IB w "Metalowych Inspiracjach"

Metalowe Inspiracje

21 listopada 2022 roku klasa 1B odwiedziła Lokalne Centrum Nauki  „Metalowe Inspiracje”. Podczas warsztatów uczestnicy programowali i  konstruowali roboty w oparciu o

kotylion

Pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

Dyrekcja I LO, poczty sztandarowe oraz uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości na skwerze pod pomnikiem Józefa

Święto Niepodległości 2022

Szkolne obchody Święta Niepodległości

Z okazji Dnia Niepodległości 11 listopada uczniowie uczestniczyli w akademii przygotowanej pod kierunkiem p. Joanny Sadlej oraz p. Jolanty Giłki odpowiedzialnej za oprawę muzyczną

Skip to content