Obserwuj nas:

Obserwuj nas

Z Wałcza do Londynu po medale olimpijskie.

Pierwszy tydzień zmagań olimpijskich stał pod znakiem wyścigów wioślarskich. Absolwentka SMS Wałcz, Magdalena Fularczyk po ciężkiej, morderczej walce wspólnie z koleżanką z osady wywalczyła brązowy medal w konkurencji dwójek. Tym cenniejszy jest ten wynik, ponieważ to jedyny medal wioślarski na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Trenerem i opiekunem Magdy przez okres jej pobytu w SMS Wałcz, był Pan Jacek Błoch, który obecnie przygotowuje kolejne zawodniczki szkoły: Maję Cylwik i Olę Michałkiewicz do Mistrzostw Świata Juniorów. Zawodniczki te zdobyły już w tym sezonie tytuł wicemistrzyń Europy Juniorów i miejmy nadzieje, że ich kariera sportowa  przebiegać będzie podobnie jak Magdy Fularczyk.
Po tygodniu zmagań wioślarzy nadszedł czas na starty kajakarzy. Mocno rozbudzone apetyty medalowe w stosunku do polskich sportowców, sprawiły z pewnością pewną presję na uczestnikach wyścigów kajakowych. Wynik medalowy polskich kajakarzy to również jeden medal, podobnie jak u wioślarzy – brązowy.
I tym razem osada kobieca K-2 w składzie Karolina Naja oraz Beata Mikołajczyk – obie to absolwentki SMS Wałcz. Beata jest zawodniczką o większym doświadczeniu sportowym, srebrną medalistką IO w Pekinie, natomiast Karolina to debiutantka, która mimo to bardzo przemyślanie prowadziła osadę przez biegi kwalifikacyjne do finału. Obie znały się bardzo dobrze ze wspólnych zgrupowań w kadrze i SMS. Obie również szkolone były przez tego samego trenera szkoły – Zbigniewa Kowalczuka, w ten sam sposób, jeśli chodzi o technikę wiosłowania, z tego też względu nie było problemu w krótkim czasie „zgrać” osadę do wspólnej walki.
Mija czas Igrzysk Olimpijskich, ale dla dziewczyn to nie koniec sezonu. Przed nimi starty w Mistrzostwach Polski Seniorów, a przed Karoliną i Beata, wspólny wyjazd ze swoim trenerem z SMS-u, na Akademickie Mistrzostwa Świata do dalekiego Kazania.
Do Rosji Zbigniew Kowalczuk (trener Akademickiej Kadry Narodowej Kobiet w kajakarstwie) zabiera dużą grupę wałeckich absolwentek i absolwentów, obecnie studiujących na wielu uczelniach w kraju.

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Wycieczka do Mrzeżyna 2023

Wycieczka do Mrzeżyna

30 i 31 maja klasy 2b i 2c oraz kilka osób z klas trzecich uczestniczyło w wycieczce do Mrzeżyna i Kołobrzegu. Był

W Muzeum Ziemi Wałeckiej

Wizyta w Muzeum Ziemi Wałeckiej

26 maja klasa 2 c odwiedziła wystawę ,, Tu było, tu stało…”. Z ciekawością obejrzeliśmy stare fotografie i przedmioty użytkowe z dawnego

IB w "Metalowych Inspiracjach"

Odwiedziny w „Metalowych Inspiracjach”

12 czerwca 2023 roku klasa 1B odwiedziła Lokalne Centrum Nauki  „Metalowe Inspiracje”.   Młodzież skorzystała z symulatora jazdy QS-S25 – urządzenia, które pozwala 

Skip to content