informacja szkoły

Zamieszajmy w peerelowskim kotle

Informacja dotycząca udziału uczniów ZS nr 1 w Wałczu w V Turnieju Historycznym dla szkół ponadgimnazjalnych „Szerokim gestem”. Zamieszajmy w peerelowskim kotle

W dniu 11.06.2015r. w Szczecinie odbyła się piąta edycja tego popularnego turnieju, w którym uczestniczyło 37 drużyn z woj. zachodniopomorskiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny występujące pod nazwami: „Bijące serce partii” i „Komitet kolejkowy”.
Zadania, z których muszą zmierzyć się uczestnicy obejmują szeroki zakres wiedzy na temat historii Polski w latach 1944-1989. Drużyny muszą wykazać się znajomością: historii politycznej, zagadnień gospodarczych, ciekawych i ważnych zjawisk w sferze kultury.
Drużyna „Komitet kolejkowy” w składzie: Dagmara Kliszewska, Piotr Kamiński i Karol Kraczkowski zakwalifikowała się do półfinału turnieju i na tym etapie zakończyła swoje zmagania z wynikiem 78 pkt. Natomiast drużyna „Bijące serce partii” w składzie: Marcin Radzki, Rafał Gola, Jan Dziedziela zakwalifikowała się do ścisłego finału, w którym rywalizowało pięć drużyn. W ścisłym finale nasza drużyna zajęła ostatecznie piąte miejsce. Wynik ten należy uznać za duży sukces. Tym bardziej, że naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy matematycznej.
Opiekunem obu drużyn był pan profesor Jacek Czaiński.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content