Zawodnicy SMS w reprezentacji kraju

Po żmudnym okresie przygotowań kajakarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozpoczęli decydujące starty kwalifikacyjne sezonu sportowego 2007/08, które wyłonią reprezentację naszego kraj na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwach Europy Juniorów w Szeged – Węgry.

W dniach 26 –27.04.2008 r. na „maltańskim” torze regatowym w Poznaniu pierwsi wystartowali seniorzy i młodzieżowcy.

Paulina Wiewióra dobrze zaprezentowała się w biegu K-1 na 500m zajmując III m. w finale B. Dobry wynik osiągnął również Bartosz Pławski w finale A zajmując VIII m na dystansie 1000m. W ten sposób oboje wywalczyli sobie miejsce w reprezentacji młodzieżowej kraju. Warto zaznacz, iż zawody te były ostatecznymi, wewnętrznymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich  Pekin 2008. Z tego też względu uważnie obserwowaliśmy starty naszych absolwentów.

Ostatecznie bardzo dobre przygotowanie zaprezentowali: Paweł Baraszkiewicz (Im C-1 500m), Beata Mikołajczyk (IIm K-1 500m i Im K-1 1000m), Sandra Pawełczak (VIm 1000m i VIIm 500m K-1), Wojciech Tyszyński (IVm C-1 1000m).

Kolejną imprezą kwalifikacyjną do Mistrzostw Europy Juniorów były Ogólnopolskie Regaty Eliminacyjne rozegrane w Bydgoszczy w dniach 16-18.05. 2008r. Na podstawie startów w tej imprezie pion szkolenia Polskiego Związku Kajakowego postanowił powołać do ścisłej reprezentacji kraju, aż 10 zawodników SMS Wałcz, którzy uplasowali się w pierwszej szóstce, w swoich konkurencjach. Cieszy nas szczególnie to, iż duża grupa tych zawodników to roczniki młodsze, aspirujące do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2009r.
Kobiety: Karolina Naja – II s, Paulina Biercewicz  – II s, Dorota Androwska – II s, Marta Tracz – I s

Kajakarze: Paweł Szandrach – I s, Grzegorz Błęka – I s, Mateusz Grabowiecki – I s
Kanadyjkarze: Tomasz Nędzi – II s, Kamil Kowalski – I s, Tomasz Sobiechowski – II s.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wigilia 3AB

Wigilie klasowe

Piątek był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyły się wigilie klasowe. Nasze wigilijne spotkanie rozpoczął pan Dyrektor, składając nam życzenia. Wszyscy uczniowie byli

informacja ZS nr 1

Szkolny Klub Wolontariatu dla SDN „Uśmiech”

11 grudnia odbyła się zbiórka pieniędzy w “Lidlu” na rzecz Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych „Uśmiech” w Wałczu. Miło nam poinformować, że po komisyjnym przeliczeniu

Skip to content