Zawodnicy SMS w reprezentacji kraju

Po żmudnym okresie przygotowań kajakarze Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozpoczęli decydujące starty kwalifikacyjne sezonu sportowego 2007/08, które wyłonią reprezentację naszego kraj na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz Mistrzostwach Europy Juniorów w Szeged – Węgry.

W dniach 26 –27.04.2008 r. na „maltańskim” torze regatowym w Poznaniu pierwsi wystartowali seniorzy i młodzieżowcy.

Paulina Wiewióra dobrze zaprezentowała się w biegu K-1 na 500m zajmując III m. w finale B. Dobry wynik osiągnął również Bartosz Pławski w finale A zajmując VIII m na dystansie 1000m. W ten sposób oboje wywalczyli sobie miejsce w reprezentacji młodzieżowej kraju. Warto zaznacz, iż zawody te były ostatecznymi, wewnętrznymi kwalifikacjami do Igrzysk Olimpijskich  Pekin 2008. Z tego też względu uważnie obserwowaliśmy starty naszych absolwentów.

Ostatecznie bardzo dobre przygotowanie zaprezentowali: Paweł Baraszkiewicz (Im C-1 500m), Beata Mikołajczyk (IIm K-1 500m i Im K-1 1000m), Sandra Pawełczak (VIm 1000m i VIIm 500m K-1), Wojciech Tyszyński (IVm C-1 1000m).

Kolejną imprezą kwalifikacyjną do Mistrzostw Europy Juniorów były Ogólnopolskie Regaty Eliminacyjne rozegrane w Bydgoszczy w dniach 16-18.05. 2008r. Na podstawie startów w tej imprezie pion szkolenia Polskiego Związku Kajakowego postanowił powołać do ścisłej reprezentacji kraju, aż 10 zawodników SMS Wałcz, którzy uplasowali się w pierwszej szóstce, w swoich konkurencjach. Cieszy nas szczególnie to, iż duża grupa tych zawodników to roczniki młodsze, aspirujące do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów w 2009r.
Kobiety: Karolina Naja – II s, Paulina Biercewicz  – II s, Dorota Androwska – II s, Marta Tracz – I s

Kajakarze: Paweł Szandrach – I s, Grzegorz Błęka – I s, Mateusz Grabowiecki – I s
Kanadyjkarze: Tomasz Nędzi – II s, Kamil Kowalski – I s, Tomasz Sobiechowski – II s.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uczniowie podczas matury z języka polskiego

Matura 2021

Drodzy Maturzyści, życzymy Wam powodzenia podczas egzaminów. Trzymamy za Was kciuki.

Koło Wolontariatu

Finał akcji ,,Świąteczna paczka”

Koło wolontariatu serdecznie dziękuje uczniom wszystkich klas oraz ich wychowawcom za zaangażowanie w pomoc w zakupie produktów spożywczych i chemicznych. Dzięki Waszemu

Skip to content