informacja szkoły

Zwycięstwo w Finale Konkursu Lingwistycznego i indeks w nagrodę!

W XII edycji Konkursu Lingwistycznego „Pokaż nam język” uczniowie naszego I LO, zajęli I i III miejsce. Obaj startowali w kategorii języka niemieckiego. Kamil Spychalski (I miejsce), uczeń klasy Ic, zwycięzca Finału Regionalnego w Szczecinie, otrzymał w nagrodę indeks na WSB i opłacone czesne za I rok studiów, a Kevin Sankowski, uczeń I a, zdobył III miejsce i voucher w wysokości 700 zł. Nasz finalista, Kamil Spychalski, ponadto weźmie udział w Superfinale, który odbędzie się 13 kwietnia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Konkurs zorganizowała Grupa Wyższych Szkół Bankowych. Uczniowie naszej szkoły już od 07 do 12 marca, brali udział w eliminacjach etapu szkolnego konkursu lingwistycznego „Pokaż nam język”. Celem tego etapu było wyłonienie reprezentacji szkoły do Półfinałów i Finałów Regionalnych. 355 naszych uczniów rozwiązywało za pośrednictwem Internetu test z wybranego przez siebie języka obcego: niemieckiego, angielskiego, francuskiego. W teście należało odpowiedzieć na 40 pytań z gramatyki, geografii, historii i kultury danego kraju. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli określony limit czasu.
Najlepsi uczniowie pojechali na Półfinał Regionalny oraz etap Finałowy, który odbył się w Szczecinie
W dniu 22. marca 2012 r. uczniowie: Kamil Adamiak, Marcin Bondziul, Patryk Gawroński, Kevin Sankowski i Kamil Spychalski walczyli w Półfinale Regionalnym. Musieli napisać test, który składał się ze 100 pytań obejmujących zagadnienia z gramatyki danego języka i również z kultury, historii i geografii kraju.
Z każdej grupy przechodziło po 5 osób do Finału Regionalnego. Nasi uczniowie : Kamil Adamiak, Kevin Sankowski oraz Kamil Spychalski przeszli do następnego etapu tj. do Finału Regionalnego, który polegał na wzięciu udziału w debacie na temat Czy lokalna duma = globalny podziw. Rzecz o promocji krajów i miast.
Debata odbywała się na żywo z udziałem publiczności. Uczestnicy wypowiadali się na jedno z wylosowanych przez siebie pytań.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content