informacja szkoły

Dzień Języka Niemieckiego

W„ Dniu Języka Niemieckiego”, który odbył się 4 grudnia 2013, uczniowie klas I i II pod opieką nauczycieli języka niemieckiego – A. Kiedrowskiej, K. Benyskiewicz- Latos i B. Bednarowskiej zaprezentowali ciekawy program, który miał na celu przybliżyć kulturę kraju i zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów.

Tematem przewodnim przedsięwzięcia był Adwent i Boże Narodzenie w Niemczech oraz związane z tym tematem obyczaje i symbole. Uczniowie przygotowali w tym celu również plakaty.

Nie zabrakło również części konkursowej, gdzie młodzież mogła popisać się swoimi umiejętnościami kulinarnymi. Każda klasa przyniosła upieczone z przepisów niemieckich ciasteczka świąteczne. Degustacją zajęła się społeczność uczniowska ZS Nr 1 oraz zaproszeni gimnazjaliści z Gimnazjum
Nr 3 w Wałczu z panią L. Dalecką.

Młodzież pokazała również, że język niemiecki jest możliwy do opanowania i każda z klas przedstawiła wybraną przez siebie piosenkę niemiecką. Konkurs wygrała klasa IIB reprezentowana przez płeć męską. Grupa młodych artystów od początku zdobyła sympatię publiczności. Zwycięzcy otrzymali drobne nagrody sponsorowane między innymi przez wydawnictwa Nowa Era i Cenral Pearson Europe.

Ważnym punktem programu były wspomnienia młodzieży biorącej udział w programie wymiany uczniowskiej ze szkołą w Bad Essen. Zaprzyjaźniona z nami szkoła w Bad Essen gościła nas we wrześniu 2013, my podejmiemy naszych przyjaciół w czerwcu 2014. Uczennice klasy I przygotowały prezentację fotografii z wrześniowej wizyty w Niemczech, która okazała się dla uczestników miłym wspomnieniem, a dla innych uczniów zachętą, by brać czynny udział w takich imprezach i otworzyć się na świat, przełamując jednocześnie wszelkie stereotypy i uprzedzenia.

Impreza okazała się zarówno doskonałą lekcją języka niemieckiego, jak i sympatyczną zabawą dla wszystkich uczestników.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content