Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Klasa interdyscyplinarna

Obserwuj nas

otwarta książka

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów tegorocznych klas 8 i ich Rodziców, I LO w Wałczu w roku szkolnym 2024/2025 proponuje nową formułę nauki w ramach klasy interdyscyplinarnej. Głównym założeniem jest kształcenie ogólne młodych ludzi i wyjście poza wąskie ramy tradycyjnych profili. Klasa interdyscyplinarna umożliwia szeroki wybór przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym i zdawanych na maturze. Planowane są następujące opcje rozszerzeń:

  • język polski, język angielski oraz do wyboru: historia, geografia lub biologia; 
  • matematyka, język angielski oraz do wyboru: historia, geografia lub biologia.

Uczniowie tej klasy będą mogli kontynuować naukę zarówno na kierunkach ścisłych, humanistycznych, lingwistycznych oraz nauk społecznych i zdobywać kolejne poziomy wykształcenia na uniwersytetach, politechnikach, wyższych uczelniach technicznych, medycznych, psychologicznych.

W ten sposób oferujemy edukację, która daje młodzieży szansę skutecznego odnalezienia się za kilka lat na nowoczesnym rynku pracy.

Chcemy uczyć „wychodząc ze szkoły”. Proponujemy zajęcia nastawione na kontakt uczniów z realnym światem. Służyć temu mają projekty współpracy z instytucjami zewnętrznymi, uczelniami i ośrodkami edukacyjnymi, zakładami pracy, wolontariat.

W procesie dydaktycznym stawiamy na rozwój umiejętności współpracy w grupie, kształtowanie odpowiedzialnej postawy społecznej, wzmacnianie międzyludzkich więzi i empatii.

Klasa o profilu interdyscyplinarnym daje podstawy wszechstronnej edukacji, możliwość samodzielnego wyboru, poszerzania horyzontów w przede wszystkim… podążania za marzeniami.

LUZIK - GAZETKA SZKOLNA

LUZIK - wydania archiwalne

Dzień w Redakcji Gazety Wyborczej

Dzień w Redakcji Gazety Wyborczej Obserwuj nas Facebook Youtube Wielopiętrowy budynek Redakcji Gazety Wyborczej, ul. 27 Grudnia 3, Poznań. To adres spotkania. Szkolne Koło Redakcyjne

Czytaj dalej
Skip to content