informacja szkoły

Dzień Nauczyciela

Z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły przygotowali w dniu 13 października 2016 program artystyczny dedykowany swoim nauczycielom. Na początek zobaczyliśmy ceremonię ślubowania nowoprzyjętych do Akademii Hogwartu uczniów. W tej Potterowskiej konwencji nauczyciele otrzymali czarodziejskie różdżki do pomocy w sprawowaniu misji nauczycielskiej. Wśród popisowych punktów programu był wokalny występ żeńskiego Trio, które zaprezentowało piosenki z repertuaru grupy Postmodern oraz dwie piosenki w występie solowym Pauliny.

Program powstał pod kierunkiem p.Leny Dzidziul i p.Moniki Kulikowskiej oraz pod opieką muzyczną p.Jolanty Giłki.

Czy wiesz, że…

Dzień Nauczyciela ustanowiony został 27 kwietnia 1972, a od 1982 obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej czyli jako polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego.Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Skip to content