Obserwuj nas:

godlo-polski-200px-komp.png

Obserwuj nas

Dzień Sportu

Dnia 25 czerwca 2014 roku odbyła się impreza sportowo-rekreacyjna z okazji Dnia Sportu pod hasłem: „Żyj zdrowo – na sportowo”. Organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego oraz nauczyciele biologii. W imprezie brało udział 6 klas, które rywalizowały w zawodach sportowych oraz w konkursie promującym zdrową żywność i zdrowy tryb życia .

Zmagania rozpoczęły się meczem mieszanym dziewczęta i chłopcy z klas I i II. zwyciężyła drużyna klas I wynikiem 3:2. W programie imprezy były rozmaite gry i zabawy, rzucanie gąbki, dwa ognie, palant, a także zajęcia ruchowe: taniec, który prowadziły Agata Kucapska (kl. I b ) i Karolina Kwiatkowska ( kl. II d ) oraz.

Ważnym punktem programu Dnia Sportu był konkurs na prezentację przekąsek ze zdrową żywnością, który przeprowadzono na dziedzińcu szkoły. Ocenie jurorów podlegały następujące elementy: sposób nakrycia stołu, przyrządzenie zdrowej kanapki, pomysł na zdrową sałatkę, naturalny napój energetyzujący oraz wymyślenie hasło promujące zdrowy styl życia. Do konkursu przystąpiło 5 klas: IA, IB, IC, IIB, IIC.

Trzyosobowa komisja z przewodniczącym jury Dyrektorem Waldemarem Rogulskim miała trudne zadanie. Stoły konkursowe ze zdrową żywnością były bogato zastawione artystycznie udekorowanymi kanapkami z pełnoziarnistego chleba z proteinami, mikro i makroelementami. Na obrusach stały misy z sałatkami, dzbany z napojami, wśród których pojawiły się jogurty, soki owocowe, lemoniady, musy. Ilość zdrowych owoców sezonowych świadczyła o tym, że nasi uczniowie odżywiają się prawidłowo i prowadzą zdrowy tryb życia.

Hasła promujące wartości zdrowego żywienia potwierdzały doskonałą kondycję zdrowotną i intelektualną naszych uczniów. Oto przykłady haseł: Zdrowe żywienie to mądre myślenie; Żeby życie miało smaczek, raz jabłuszko raz buraczek; Nie jedz chipsów, nie pij coli ani żadnych alkoholi, EKO-Planeta zdrowo i smacznie oraz hasło zastępcze klasy Ib, która zapomniała o tym zadaniu: „Hasło to ja” – jakie podał niemal cytując, Ludwika XIV, wychowawca klasy, tak wybronił swoich uczniów od braku punktu za brak hasła.

Wyniki będą podane w dniu zakończenia roku, wiemy z pewnego źródła, że najwyższe oceny uzyskały prace konkursowe klas: IC, 2B, 2C

Facebook
Twitter

Przeczytaj także:

Zajęcia w ANS:

Klasa 3b na zajęciach w ANS: gry podstawy lean, nauka organizacji pracy w trakcie produkcji – coś dla przyszłych inżynierów. 😍

Skip to content