Galeria to ekspozycja dzieł sztuki

Wizyta w Muzeum Narodowym w Poznaniu była zaplanowaną częścia programu wycieczki edukacyjnej do Poznania w dniu 11 kwietnia 2013. Przed gmachem muzeum uczniowie otrzymali od swoich opiekunów zadanie: odnajdź na ekspozycji Galerii Sztuki 3 wskazane obrazy: Błędne koło – Jacka Malczewskiego, Śpiący Staś – Stanisława Wyspiańskiego i Plaża w Pourville – Claude’a Moneta. I rozpoczęła się wędrówka uczestników wycieczki po salach i piętrach Muzeum Narodowego.

Wszyscy wykonali zadanie celująco. Z pewnością przynajmniej te trzy obrazy będą zapamiętane. Ponadto indywidualne spacerowanie po galerii pozwoliło uczestnikom odszukać własne ścieżki zainteresowań. Jedni zatrzymali sie dłużej przy portretach Stanisłąwa Witkacego, inni dumali przed obrazami malarstwa abstrakcyjnego albo podziwiali obrazy hiszpańskich mistrzów.

Na zakończenie wycieczki zaplanowano jeszcze zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej na Ostrowie Tumskim. Przed wejściem do gotyckiej katedry przypomnieliśmy cechy stylu gotyckiego w architekturze oraz wielką historię tego kościoła, którego dzieje związane są z najstarszymi dziejami polskiej państwowości. Tu dokonał się chrzest Polski, tu spoczywają prochy Mieszka I i Bolesława Chrobrego. To miejsce jest jak brama czasu.

Wycieczka powróciła do Wałcza w godzinach wieczornych. Przejazd odbywał się naszym szkolnym microbusem.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

pożegnanie maturzystów 2022

Pożegnanie klas trzecich

29 kwietnia 2022 r. abiturienci z kolejnego rocznika odebrali świadectwa i opuścili mury naszej szkoły.  Żegnamy Was i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń

Apel - Konstytucja 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Szkolne obchody Święta Konstytucji wyprzedziły o kilka dni rocznicę tego historycznego wydarzenia. 29 kwietnia na apelu przypomniano fakty związane z uchwaleniem Konstytucji

Skip to content