Galeria to ekspozycja dzieł sztuki

Wizyta w Muzeum Narodowym w Poznaniu była zaplanowaną częścia programu wycieczki edukacyjnej do Poznania w dniu 11 kwietnia 2013. Przed gmachem muzeum uczniowie otrzymali od swoich opiekunów zadanie: odnajdź na ekspozycji Galerii Sztuki 3 wskazane obrazy: Błędne koło – Jacka Malczewskiego, Śpiący Staś – Stanisława Wyspiańskiego i Plaża w Pourville – Claude’a Moneta. I rozpoczęła się wędrówka uczestników wycieczki po salach i piętrach Muzeum Narodowego.

Wszyscy wykonali zadanie celująco. Z pewnością przynajmniej te trzy obrazy będą zapamiętane. Ponadto indywidualne spacerowanie po galerii pozwoliło uczestnikom odszukać własne ścieżki zainteresowań. Jedni zatrzymali sie dłużej przy portretach Stanisłąwa Witkacego, inni dumali przed obrazami malarstwa abstrakcyjnego albo podziwiali obrazy hiszpańskich mistrzów.

Na zakończenie wycieczki zaplanowano jeszcze zwiedzanie Bazyliki Archikatedralnej na Ostrowie Tumskim. Przed wejściem do gotyckiej katedry przypomnieliśmy cechy stylu gotyckiego w architekturze oraz wielką historię tego kościoła, którego dzieje związane są z najstarszymi dziejami polskiej państwowości. Tu dokonał się chrzest Polski, tu spoczywają prochy Mieszka I i Bolesława Chrobrego. To miejsce jest jak brama czasu.

Wycieczka powróciła do Wałcza w godzinach wieczornych. Przejazd odbywał się naszym szkolnym microbusem.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content