IX wieczorek poetycki z okazji świąt Bożego Narodzenia

21.12.2015 r. o godz. 17.30 odbył się w IX wieczorek poetycki. Tym razem okazją do kameralnego spotkania były nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Uczniowie z klas pierwszych i drugich nagrali film inspirowany historią Ebenezera Scrooge`a, bohatera ,,Opowieści wigilijnej’’ Karola Dickiensa. Uczniowie wcielając się w bohaterów książki, grali jak prawdziwi zawodowcy. Po projekcji filmu wysłuchaliśmy recytacji wierszy polskich poetów o tematyce świątecznej. Wśród autorów wierszy pojawili się L. Staff, K. I. Gałczyński, ks J. Twardowski. Występujący zachęcili do wspólnego śpiewania kolęd: ,,Wśród nocnej ciszy, ,,Przybieżeli do Betlejem’’, ,,Cicha noc’’. Opiekę artystyczną nad wieczorkiem sprawowała pani Lena Dzidziul.
Wieczorek wprowadził widzów w piękny świąteczny nastrój, dopełnieniem był słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów. Na zakończenie wieczorku pan starosta Bogdan Wankiewicz razem z dyrektorem szkoły Waldemarem Rogulskim złożyli wszystkim uczestnikom serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
Koło poetyckie zaprasza w styczniu na konkurs , którego celem jest wybranie najpiękniejszych wierszy o miłości, stworzonych przez naszych uczniów. A po feriach zimowych planujemy kolejny wieczorek poetycki, na którym zaprezentujemy zwycięskie utwory.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Dzień Białej Laski

Dzień Białej Laski

15 października Szkolne Koło Wolontariatu uczestniczyło w zajęciach zorganizowanych przez Polski Związek Niewidomych. Z okazji obchodów Dnia Białej Laski, które miały miejsce

Dzień Nauczyciela

Dzień Edukacji Narodowej

Tegoroczne święto Edukacji Narodowej w naszej szkole-zupełnie inaczej. Zamiast akademii- zamiana ról- uczniowie stali się nauczycielami, a nauczyciele uczniami. Odwrócenie sytuacji na

Skip to content