Obserwuj nas:

Obserwuj nas

Mistrzostwa Europy Juniorów w maratonie kajakowym

Kolejnym etapem udanego początku sezonu 2010/11, były Mistrzostwa Europy Juniorów w maratonie kajakowym. W zawodach tych, w dniach 20-24.07. 11r. wystartowało dwóch naszych uczniów. Urokliwa miejscowość Saint Jean de Losne była szczęśliwa dla Wiktora Głazunowa, który w wyśmienitym stylu zdobył indywidualnie złoty medal mistrzostw. Natomiast jego kolega nie tylko z SMS, ale i z klubu WTS Orzeł Wałcz zdobył w C-2 srebrny medal. Jednak główną imprezą sezonu, Były Mistrzostwa Świata Juniorów, które w tym roku odbyły się na bardzo dobrze znanym nam torze regatowym w Niemczech, Brandenburgu.  Bardzo dobry, stabilny i wysoki poziom sportowy zaprezentował dwukrotny medalista MEJ, Michał Łubniewski, który ponownie dwukrotnie odbierał gratulacje, za złoty medal w konkurencji C-4 1000m i brązowy medal w C-2. W zdobyciu złotego medalu, w C-4 pomógł Michałowi kolega ze szkolnej klasy Patryk Sokół. Dzielnie i z zacięciem, podobnie jak w Mistrzostwach Europy walczyli pozostali nasi uczniowie, a byli to: Grzegorz Bierzało, Grzegorz Szpynda, Norbert Kuczyński.
Sezon 2010/11, był rokiem szczególny, w którym zawodnicy walczyli o prawo startu w Igrzyskach Olimpijskich – Londyn 2012. Mistrzostwa Świata Seniorów były imprezą dająca prawo startu w tej najważniejszej dla każdego sportowca imprezie sportowej. Kwalifikację dla Polski, w konkurencji K-2 500m wywalczyła ponownie nasza absolwentka Beata Mikołajczyk, która zdobyła w mistrzostwach, brązowy medal. Natomiast jej młodsza koleżanka Karolina Naja po udanym występie w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (II i III miejsce w konkurencjach K-1), udanie wystąpiła w mistrzostwach, wspólnie z Magdą Krukowską zdobyła srebrny i brązowy medal – obie absolwentki szkoły. W nowo rozpoczynającym się sezonie sportowym, z pewnością walczyć będą o pozostałe kwalifikacje olimpijskie. O prawo startu w igrzyskach będą walczyć również i kolejni absolwenci, którzy prezentują najwyższy światowy poziom, szczególnie kanadyjkarze, z których dotychczas jedynie Paweł Baraszkiewicz (srebrny medalista olimpijski z Sydney), wywalczył kwalifikacje dla kraju.