informacja szkoły

Podsumowanie sezonu 2009/10

Zakończył się kolejny sezon sportowy 2009/10r., to dobry moment na krótkie podsumowanie najważniejszych osiągnięć zawodników SMS. Główną imprezą tego sezonu były Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbyły się w Moskwie. W zawodach tych uczestniczyło 4 zawodników szkoły, ale i dość liczna grupa absolwentów. Kierownikiem reprezentacji wyjeżdżającej do Rosji został Dyrektor Waldemar Rogulski. Najlepszy wynik uzyskał Vincent Słomiński, który w prestiżowej konkurencji C-1 1000m zdobył brązowy medal. Tego samego koloru medal zdobył również Marcin Żołna, ale w konkurencji C-4 1000m. Dobrze zaprezentowali się również w konkurencjach indywidualnych kajakarze, Bartosz Jonkisz zajął IV m w konkurencji K-1 200m, Dariusz Sobczak był VIII na 1000m.  Wyśmienicie zaprezentowała się w mistrzostwach liczna grupa absolwentów, która stanowi trzon Narodowej Reprezentacji, a w grupie kobiecej wręcz ją dominując. Ponownie jak w zeszłym sezonie, na imprezie tej samej rangi Karolina Naja, Paulina Wiewióra, Sandra Pawełczak, Magdalena Krukowska zwyciężyły w konkurencji K-4 500m, ponadto dziewczyny zdobywały medale, w różnych konfiguracjach osobowych, w osadach K-2.
W sierpniu 2010r. odbyły się również I Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Singapurze, na które zakwalifikowało się trzech najlepszych juniorów w kajakarstwie, wśród nich – Patryk Sokół.
Kolejny sezon 2010/11, to rok szczególny, w którym zawodnicy walczyć będą o prawo startu w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich – Londyn 2012. Miejmy nadzieje, iż zobaczymy na nich absolwentów naszej szkoły, zdobywających medale, podobnie jak to zrobili: Paweł Baraszkiewicz i Beata Mikołajczyk.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

pożegnanie maturzystów 2022

Pożegnanie klas trzecich

29 kwietnia 2022 r. abiturienci z kolejnego rocznika odebrali świadectwa i opuścili mury naszej szkoły.  Żegnamy Was i życzymy, by jak najwięcej Waszych marzeń

Skip to content