Prezydent B.Komorowski w auli I LO

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził 28 czerwca miasto Wałcz i przybył do naszego LO w czasie swojej dwudniowej wizyty w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. W auli naszej szkoły spotkał się z samorządowcami. Pan Prezydent mówił, że „z każdego miejsca w Polsce, ale też tu w Wałczu, widać, jak wiele już zostało zrobione, i jak wielkie możliwości związane z następną perspektywą unijną są przed nami, przed całym krajem, przed każdym powiatem i każdym regionem” i  widać jak głębokie zmiany się dokonały „wbrew różnego rodzaju pesymistycznym ocenom”.

Prezydent przypominał, że  „po ponad 20 latach możemy sobie śmiało powiedzieć, że nam się udało. To nie przypadek – udało się dzięki ciężkim wyrzeczeniom, ale także ciężkiej pracy oraz pewnego poziomu optymizmu i wiary w to, że przyszłość od nas zależy, i że od nas zależy to, czy ją potrafimy odpowiednio ukształtować” – mówił prezydent do zebranych samorządowców powiatu wałeckiego.  
Prezydent podkreślał, że wiele z dokonań możliwych było dzięki przynależności Polski do UE – wiele inwestycji byłoby niemożliwych, gdyby nie wsparcie funduszami unijnymi.  


 – Mamy prawo i mamy obowiązek patrzeć optymistycznie w przyszłość, bowiem przyszłość, to jest nowa perspektywa budżetowa UE, gdzie Polsce udało się osiągnąć bardzo wielkie możliwości” – powiedział. Dodał, że chodzi o wykorzystanie gigantycznych sum z budżetu europejskiego. Bronisław Komorowski życzył mieszkańcom Wałcza zdolności do określenia, co jest strategicznie ważne, co jest warte tego, by skoncentrować wysiłek i dobrze wykorzystać pieniądze unijne.

Na zakończenie wizyty Prezydent B. Komorowski wpisał się do Księgi Pamiątkowej Szkoły i otrzymał w prezencie Monografię Aten Wałeckich z dedykacją od Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego.

Tekst dedykacji dla Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego:

 

Największą przysługę oddacie Państwu, podnosząc nie dachy domów,

ale dusze współobywateli – Epiktet z Hierapolis

 

Dla upamiętnienia wizyty

pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisława Komorowskiego

w Atenach Wałeckich

A.D.MMXIII

 

z wyrazami szacunku

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

spotkanie z higienistką

Cewa nerwowa

W ramach działań profilaktycznych w klasach pierwszych i drugich odbyło się spotkanie z higienistką na temat: „Wady cewy nerwowej”. Uczniowie zdobyli wiele

hydronarracje 2a1

Hydronarracje

Od 27.05 do 8.06 2021 roku, w ramach lekcji geografii, klasy II uczestniczyły w zajęciach – „Hydronarracje” – organizowanych przez Wałeckie Centrum Kultury. W dobie światowego kryzysu wodnego temat wystawy okazał się

informacja ZS nr 1

Rekrutacja – ważne informacje

Rekrutacja odbywa się elektronicznie. Pamiętaj, że po wypełnieniu wniosku w systemie elektronicznym Nabór, należy go zapisać. W tym momencie zostanie utworzone konto

Skip to content