Prezydent B.Komorowski w auli I LO

Prezydent Bronisław Komorowski odwiedził 28 czerwca miasto Wałcz i przybył do naszego LO w czasie swojej dwudniowej wizyty w województwach pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim. W auli naszej szkoły spotkał się z samorządowcami. Pan Prezydent mówił, że „z każdego miejsca w Polsce, ale też tu w Wałczu, widać, jak wiele już zostało zrobione, i jak wielkie możliwości związane z następną perspektywą unijną są przed nami, przed całym krajem, przed każdym powiatem i każdym regionem” i  widać jak głębokie zmiany się dokonały „wbrew różnego rodzaju pesymistycznym ocenom”.

Prezydent przypominał, że  „po ponad 20 latach możemy sobie śmiało powiedzieć, że nam się udało. To nie przypadek – udało się dzięki ciężkim wyrzeczeniom, ale także ciężkiej pracy oraz pewnego poziomu optymizmu i wiary w to, że przyszłość od nas zależy, i że od nas zależy to, czy ją potrafimy odpowiednio ukształtować” – mówił prezydent do zebranych samorządowców powiatu wałeckiego.  
Prezydent podkreślał, że wiele z dokonań możliwych było dzięki przynależności Polski do UE – wiele inwestycji byłoby niemożliwych, gdyby nie wsparcie funduszami unijnymi.  


 – Mamy prawo i mamy obowiązek patrzeć optymistycznie w przyszłość, bowiem przyszłość, to jest nowa perspektywa budżetowa UE, gdzie Polsce udało się osiągnąć bardzo wielkie możliwości” – powiedział. Dodał, że chodzi o wykorzystanie gigantycznych sum z budżetu europejskiego. Bronisław Komorowski życzył mieszkańcom Wałcza zdolności do określenia, co jest strategicznie ważne, co jest warte tego, by skoncentrować wysiłek i dobrze wykorzystać pieniądze unijne.

Na zakończenie wizyty Prezydent B. Komorowski wpisał się do Księgi Pamiątkowej Szkoły i otrzymał w prezencie Monografię Aten Wałeckich z dedykacją od Dyrekcji Szkoły i Grona Pedagogicznego.

Tekst dedykacji dla Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego:

 

Największą przysługę oddacie Państwu, podnosząc nie dachy domów,

ale dusze współobywateli – Epiktet z Hierapolis

 

Dla upamiętnienia wizyty

pana Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Bronisława Komorowskiego

w Atenach Wałeckich

A.D.MMXIII

 

z wyrazami szacunku

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

Wycieczka do Torunia 2021

Wycieczka do Torunia

W ostatni piątek 17 września uczniowie klas 3 naszej szkoły, pod opieką pań: J. Iwaszkiewicz, A. Kowalewskiej i B. Łosiewskiej,  wyjechali na

śniadanie integracyjne 2021

Śniadanie integracyjne

Śniadanie integracyjne to najprzyjemniejsza długa przerwa w szkole. W piątek 10 września trwała wyjątkowo długo, bo całe 30 minut. Wszyscy korzystali ze

Skip to content