sprzątanie starego cmentarza

Sprzątanie grobów na cmentarzu

26 października 12 uczniów ze Szkolnego Koło Wolontariatu wraz z młodszymi koleżankami ze Szkoły Podstawowej nr  1 uczestniczyło w sprzątaniu  opuszczonych grobów na Starym Cmentarzu w Wałczu. Zadbaliśmy między innymi o grób ostatniego polskiego dyrektora  naszej szkoły – Antoniego Ławińskiego – żyjącego w okresie zaborów.

Nasza połączona akcja niech uświadomi wszystkim, jak ważna jest pamięć o tych, których nie ma już wśród nas, a  którym należy się szacunek. 

Na Starym Cmentarzu jest wiele opuszczonych grobów, postaraliśmy się, by pamięć o dawnych mieszkańcach Wałcza dalej przetrwała. Opiekunami akcji były panie: Monika Kulikowska, Agnieszka Starczyńska, Justyna Wilczyńska. 

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Przeczytaj także:

uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

 24 czerwca zakończył się rok szkolny 2021/2022. Wszystkim uczniom gratulujemy promocji do następnych klas i życzymy radosnych, słonecznych, udanych i bezpiecznych wakacji.

Wycieczka do Rogalina 2022 - klasy I a,b,c

Wycieczka do Rogalina

Czerwiec to miesiąc szkolnych wycieczek. Klasy pierwsze 1a, 1b , 1c wzięły udział w wycieczce do Rogalina. Celem wyjazdu było zwiedzanie Pałacu

Konkurs Logiczny

Wyniki Konkursu Logicznego

Miło nam jest ogłosić wyniki Konkursu Logicznego, w którym  Laureatką Etapu Szkolnego została Natalia Redutko z klasy 2C.              Serdecznie gratulujemy   Zespół nauczycieli

Skip to content